Alan Thicke

Alan Thicke

Celé jméno: Alan Willis Jeffrey
Místo narození: Kirkland Lake, Ontario, Kanada
Známé projekty: The Alan Thicke Show, Growing Pains, Hope & Gloria

Datum narození: 1.3.1947Datum úmrtí: 13.12.2016 (69 let)

Alan Thicke je kanadský herec a moderátor, který se narodil roku 1947 v Kirkland Lake. Jeho rodiči byli makléř William Jeffery a zdravotní sestra Shirley Isobel Marie Greer, kteří se však rozvedli šest let po Alanově narození. Ten začal následně žít se svou matkou, která si vzala za muže Briana Thickea. Společně se přestěhovali do Elliot Lake.

Po vystudování Elliot Lake Secondary School se začal vzdělávat na University of Western Ontario. Kariéru odstartoval roku 1978, kdy se objevoval především v televizi. Jeho první velkou rolí se stala postava Dr. Jasona Seavera v seriálu Growing Pains, kde vystupoval v letech 1985–1992. Zároveň tu patřil mezi hlavní postavy.

Co se týče filmových rolí, skrze ně se nedokázal příliš proslavit. Na začátku své kariéry se objevil například v nepříliš úspěšných snímcích Copper Mountain či Vraždy podle kalendáře. Dalšího úspěchu se dočkal například díky seriálu Hope & Gloria, kde si v letech 1995–1996 zahrál Dennise Dupreeho.

Dále jsme ho mohli vidět ve filmech Závod o zlato, Alpha Dog, Kšeftaři, A Cookie Cutter Christmas či Milenec na záskok. Roku 2008 se objevil v seriálu JPod jako Jim Jarlewski. Poté měl menší role v seriálech The Bold and the Beautiful, I'm in the Band, The L.A. Complex a Fugget About It.

V letech 2008–2013 se příležitostně věnoval sitcomu How I Met Your Mother, kde si zahrál sám sebe. Poté měl už jen samé epizodní role v různých seriálech. Především se ale v poslední době věnoval komediím.

Thicke se neživil pouze prací herce, na začátku své kariéry byl totiž především moderátorem. Například v letech 1980–1982 měl svůj vlastní pořad nazvaný The Alan Thicke Show, který si sám produkoval a pro který si sám psal scénáře. Kromě toho se věnoval i skládání hudby.

Herec byl ženatý celkem třikrát. V letech 1970–1984 byla jeho manželkou herečka Gloria Loring, se kterou měl dvě děti. Následně si roku 1994 vzal za ženu Ginu Marii Tolleson. S tou měl sice jedno dítě, ale i tak se rozvedli roku 1999. Následně si vzal za ženu Tanyu Callau, se kterou byl od roku 2005. Ta byla jeho ženou až do jeho smrti.

Herec zemřel roku 2016 poté, co hrál lední hokej se svým synem Carterem. Thicke zkolaboval na hřišti, a tak mu syn zavolal záchranku. Když ho zdravotníci přepravovali do nemocnice, herec se probral, a dokonce vtipkoval o tom, ať ho jeho syn vyfotí. V nemocnici mu však následně selhalo srdce.

Dnes je pohřbený na hřbitově v Santě Barbaře. Jeho pohřeb byl velkolepý, objevila se na něm hercova rodina a spousta jeho přátel. Dokonce se tu objevilo i obsazení seriálu Growing Pains, díky kterému se proslavil.

Foto CC BY-SA 3.0 Toglenn, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Alan Thicke 2008 2013 5

Filtr seriálů