Alden Ehrenreich

Alden Ehrenreich

Celé jméno: Alden Caleb Ehrenreich
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Ave, Caesar!, Solo: A Star Wars Story, Brave New World

Datum narození: 22.11.1989 (34 let)

Alden je pojmenovaný po režiséru a rodinném příteli Philu Aldenu Robinsonovi. Alden je synem interierové designérky a účetního, který pracoval pro režiséra Stevena Spielberga a který objevil jeho herecký talent. Alden je židovského vyznání a jeho předci byli židovští emigranti z Rakouska, Maďarska, Ruska a Polska.

Alden se začal herectví věnovat už na základní škole. Po střední škole se vydal studovat herectví na Newyorskou univerzitu, ale nikdy ji nedokončil. V roce 2009 založil s kamarádkou skupinu newyorských herců, scenáristů, producentů a režisérů zvanou „The Collectin“ a společně pracují na filmech a divadelních představeních.

Jeho první herecká role přišla v roce 2005 v jedné epizodě seriálu Supernatural a o rok později v CSI. Následně se Alden přemístil k filmovým plátnům až do roku 2020, kdy získal hlavní roli v seriálu Brave New World. V roce 2009 si Alden zahrál ve filmu Tetro a o dva roky později menší roli ve filmu Twixt. V roce 2013 získal roli Ethana Watea ve filmu Nádherné bytosti a roli Whipa Taylora ve filmu Stoker. Ve stejném roce si ještě po boku Cate Blanchett zahrál ve filmu Woodyho Allena s názvem Jasmíniny slzy. Aldenova role Hobieho Doylea ve filmu Ave, Caesar! (2016) mu zajistila větší slávu na hereckém poli a úspěch u kritiků. V témže roce se objevil ve filmu Pravidla neplatí a další rok si zahrál ve válečném Žlutí ptáci. V roce 2018 byl obsazen do filmu Solo: Star Wars Story, kde ztvárnil hlavní roli mladší verze Hana Sola. Film však sklidil kritiku a s pokračováním se nepočítá.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Brave New World John 2020 2020 1

Filtr seriálů