Alex Essoe

Alex Essoe

Celé jméno: Alexandra Essoe
Místo narození: Dhahran, Saúdská Arábie
Známé projekty: Starry Eyes, Doctor Sleep, Midnight Mass

Datum narození: 3.9.1992 (31 let)

Alexandra Essoe je mladá kanadská herečka, která zůstala v Kanadě, kam její rodiče jezdili pracovně. V roce 2004 se celá její rodina přestěhovala do Toronta. Essoina matka se živila jako herečka a Essoe ji často doprovázela na zkoušky, castingy nebo natáčení, až sama zatoužila vydat se stejnou cestou. Prvně začínala u modelingu. Následně se účastnila workshopů pro budoucí herce, a to vedlo k tomu, že se nechala zapsat do herecké školy.

V roce 2014 získala hlavní roli v hororovém filmu Starry Eyes. O několik let později byla obsazena do snímku Midnighters, v němž doplnila ansámbl hlavních hvězd. Herečka se začala zajímat více o hororové filmy a to jí přivedlo k režisérovi a scenáristovi Mikovi Flanaganovi, který ji obsadil do Doktora Spánka, kde Essoe přebrala otěže po herečce Shelley Duvall, která v kultovním Osvícení ztvárňovala Wendy Torrance.

Flanagan s ní obnovil spolupráci o dva roky později a nabídl ji menší roli v seriálu The Haunting of Bly Manor, tím se nesmazatelně zapsala do Flanaganovy rodiny. Následovala pak tajemná role v minisérii Midnight Mass. Mimo Flanaganův univerz si Essoe střihla menší roli v kanadském seriálu The Edge of Sleep.

Alex Essoe jako Wendy Torrance ve filmu Doktor Spánek. Foto Warner Bros.

Filtr seriálů