Ali Wong

Ali Wong

Celé jméno: Alexandra Wong
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: Ali Wong: Baby Cobra, Black Box, American Housewife

Datum narození: 19.4.1982 (42 let)

Ali se narodila v San Franciscu jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Její otec byl americko-čínský anesteziolog, matka emigrovala v 60. letech z Vietnamu. V roce 2000 vystudovala San Francisco University High School, kde byla dokonce předsedkyní studentské rady. Pak nastoupila na UCLA, kde se zaměřila na asijsko-americké studie a objevila zde svou lásku k hraní a zapsala se do asijso-americké divadelní společnosti LCC Theatre Company. Po vystudování v roce 2005 strávila i chvíli studiemi ve Vietnamu.

Ve svých 23 letech si poprvé vyzkoušela stand-up a krátce nato to začala provozovat po New Yorku. V roce 2011 byla označena za jednu z deseti komiků, které musíte vidět. Tuto svou dovednost ukázala i ve filmových stand-up netflixovských zpracováních Ali Wong: Baby Cobra (2016) a Ali Wong: Hard Knock Wife (2018), které si oba vysloužily chválu od kritiků. Dočkala se také rolí v televizních seriálech a filmech. Seriálové role ztvárnila například v Are You There, Chelsea?, Black Box, American Housewife, Tuca & Bertie či Love, Victor a jako scenáristka působila u seriálu Fresh Off the Boat. Co se týče filmů, tak si zahrála například v Divoši (2012), Vždycky budeš moje možná (z roku 2019, působila zde i jako scenáristka), Birds of Prey (2020) a svůj hlas poskytla i ve filmu Frčíme (2020).

Ali žije se svým manželem Justinem Hakutou v Los Angeles a mají spolu dvě dcery. V roce 2020 byla zařazena časopisem Times mezi 100 nejvlivněj­ších lidí.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Housewife Doris 2016 2021 5

Filtr seriálů