Alison Sudol

Alison Sudol

Celé jméno: Alison Loren Sudol
Místo narození: Seattle, Washington, USA
Známé projekty: Transparent, Dig, Fantastická zvířata a kde je najít

Datum narození: 23.12.1984 (39 let)

Alison Loren Sudol je americká zpěvačka, herečka, skladatelka a klavíristka. Své debutové album One Cell in the Sea vydala v roce 2007 a v roce 2009 vydala album Bomb in Birdcage. Její hudba se objevuje v nejrůznějších televizních seriálech. Její nejnovější album s názvem Pines bylo vydáno v roce 2012.

Narodila se učitelům, kteří vyučovali dramatická umění. Když jí bylo pět let, tak se její rodiče rozvedli, a s matkou se přestěhovala do Los Angeles. Ve škole promovala již v šestnácti letech a považovala sama sebe za „tichou šprtku“. Protože byla tak mladá, nechtělo se jí ještě na vysokou a řekla si, že dva roky využije k tomu, aby zjistila, jak je na tom se svou vlastní hudbou. V osmnácti byla do hudby tak zabraná, že nechtěla přestat. Sudol má také vášeň pro literaturu a poté, co se naučila hrát na klavír, se vrhla na skládání písniček.

S hereckou kariérou začala v roce 1997, kdy hrála pod jménem Alison Monro. V roce 2007 se objevila v seriálu CSI: NY, kde zaznělo i několik jejích písniček. V roce 2014 jsme ji mohli vidět v seriálu Transparent, kde ztvárnila Kayau, a objevila se i v seriálu Dig, kde hrála archeoložku Emmu Wilson. Roku 2016 jsme ji mohli vidět jako Queenie ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Harry Potter Queenie Goldsteinová 2016 2022 3
Dig Emma Wilson 2015 2015 1

Filtr seriálů