Allen Leech

Allen Leech

Celé jméno: Allen Leech
Místo narození: Killiney, Hrabství Dublin, Irsko
Známé projekty: Rome, Downton Abbey, Bohemian Rhapsody

Datum narození: 18.5.1981 (43 let)

Allen Leech je původem z Irska, kde se narodil roku 1981. Jeho otec David Leech se živí jako ředitel počítačové společnosti, zatímco jeho matka Kay Leech je ženou v domácnosti. Má staršího bratra Grega, starší sestru Ali a mladšího bratra Simona.

Jako malý byl trochu při těle, a proto si z něj ostatní děti často utahovali. Během studia na St Michael's College projevil zájem o herectví, když vystoupil v jedné divadelní hře. Rodiče ho v jeho zájmu podporovali, a proto mohl jít studovat herectví na Trinity College v Dublinu.

Leech začínal jako každý jiný v divadlech, ale později se přesunul do televizních obrazovek a na filmová plátna. Svou první větší roli získal poměrně brzy, už roku 2003, kdy se objevil ve filmu Kovbojové a andělé. Následně si zahrál větší role v seriálech Love Is the Drug a Legend.

Roku 2007 se mu podařilo dostat do historického seriálu Rome, kde ztvárnil Marca Vipsania Agrippu, mladého římského vojáka, který se zamiloval do sestry samotného Gaia Octavia. Poté si zahrál ve fantasy filmu Napříč časem a ještě jednou zavítal do historie v seriálu The Tudors.

Od roku 2010 se pravidelně objevoval v seriálu Downton Abbey, kde hrál Toma Bransona, jednu z hlavní postav. Vystupoval tu až do roku 2015, přičemž si tuto postavu zopakoval ještě roku 2019 ve filmovém pokračování.

Během působení v seriálu Downton Abbey se věnoval i jiným rolím. Objevil se například v krimi filmu Inspektor Regan, thrilleru Symfonie strachu, hororu In Fear či životopisném dramatu Kód Enigmy. Dále jsme ho ještě mohli vidět v seriálu Bellevue, kde si roku 2017 zahrál Eddieho Roea. Nesmíme ani zapomenout na snímek Bohemian Rhapsody, kde ztvárnil Paula Prentera.

V poslední době se Leech věnuje i dabování. Například ve hře Assassin's Creed III nadaboval padoucha Thomase Hickeyho, zatímco ve hře The Witcher 3: Wild Hunt namluvil Hjalmara an Craitea.

V lednu roku 2019 si vzal za ženu herečku Jessicu Blair Herman, se kterou chodil již delší dobu.

Foto CC BY-SA 3.0 Richard Goldschmidt, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Downton Abbey Tom Branson 2010 2022 8
Rome Marcus Vipsanius Agrippa 2007 2007 1

Filtr seriálů