Amandla Stenberg

Amandla Stenberg

Celé jméno: Amandla Stenberg
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Hunger Games, Mr. Robinson, Všechno úplně všechno, The Eddy

Datum narození: 23.10.1998 (25 let)

Amandla Stenberg se v roce 1998 narodila v Los Angeles Karen Brailsford, Afroamerické duchovní poradnkyni, a Tomu Stenbergovi, který je Dán. Už ve čtyřech letech se začala fotit na katalogy pro Disney. Také se objevovala v reklamách, například pro Boeing.

V roce 2011 se objevila ve filmu Colombiana, kde hrála mladší verzi postavy Zoe Saldana. Její průlom přišel ve čtrnácti letech, kdy byla obsazena jako Rue do filmu The Hunger Games. Film byl úspěšný jak výdělečně tak u kritický a její herecké schopnosti byly také chválený. Získala za roli několik cen a nominací, včetně nominace na cenu Black Reel.

V roce 2013 byla obsazena do krátkého filmu Mercy, kde hrála dceru Robin Thicke a Pauly Patton. Mezi lety 2013–2014 měla opakující roli v první řadě Sleepy Hollow. V roce 2013 se také začala věnovat hudbě a začala hrát na housle. V roce 2014 nadabovala Bia v animovaném filmu Rio 2. V roce 2015 vydala svoje první singly. Zahrála si také jednu z hlavních postav, Halle Fosterovou, v krátkověkém seriálu Mr. Robinson.

V roce 2016 se objevila v klipu pro Beyoncé a podepsala smlouvu s modelingovou agenturou The Society. Také se zúčastnila konkurzu na roli Shuri v superhrdinském filmu Black Panther, ale vzdala ho, protože cítila, že není na roli vhodná. V roce si zahrála hlavní roli v romantickém filmu Všechno úplně všechno. Za roli byla chválena a získala nominaci na cenu Teen Choice. V roce 2018 si zahrála hlavní roli Starr CarterovéNenávist, kterou jsi probudil. Film a její výkon byl velmi vychvalován. Za roli získala několik cen a nominací, včetně výhry v ceně NAACP Image a nominace na cenu Critics' Choice. Později ten rok si zahrála ve válečném filmu Where Hands Touch.

V květnu 2019 se přidala k obsazení miniseriálu Netflixu, The Eddy, který měl premiéru 8. května 2020. V srpnu 2020 byla obsazena jako Alana Beck ve filmové adaptaci muzikálu Dear Evan Hansen.

Foto: CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons

Filtr seriálů