Ana Ortiz

Ana Ortiz

Celé jméno: Ana Louise Ortiz
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Ugly Betty; Devious Maids; Whiskey Cavalier; Love, Victor

Datum narození: 25.1.1971 (53 let)

Ana je americká herečka a zpěvačka s portorickými a irskými kořeny. Po dobu osmi let studovala balet, ale kvůli zranění se musela zaměřit na jiný druh umění, a tím se pro ni stal zpěv a následně divadlo.

Následně se začala věnovat i hraní nejen na prknech pódií a svou první hlavní roli v televizi získal v roce 2001 se sitcomem Kristin. Další výrazné seriálové role ztvárnila v seriálech A.U.S.A., Over There či Boston Legal a v roce 2006 byla obsazena jako Hilda Suarez do amerického seriálu Ugly Betty, ve kterém působila až do jeho konce v roce 2010. Po konci Betty byla ihned obsazena do ústřední role seriálu True Blue od ABC, avšak ten se nakonec nedočkal objednávky pro celou sérii. V roce 2011 se objevila ve filmu Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn a ve vedlejší roli v seriálu Hung.

Další úspěch záhy přišel v roce 2012, kdy byla obsazena do ústřední role seriálu Devious Maids jako Marisol Suarez, který se na obrazovkách vysílal až do roku 2016, kdy byl po klesající sledovanosti zrušen. Po pár malých a epizodních rolích získala Ana svou další hlavní roli v roce 2020 v seriálu Whiskey Cavalier, avšak ten se druhé série už nedočkal. Místo toho byla následujícího roku obsazena do seriálu Love, Victor, kde hraje matku mladíka, který objevuje svou sexualitu.

Co se týče jejího osobního života, v roce 2007 se provdala za muzikanta Noaha Lebenzona a mají spolu dceru a syna.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Victor Isabel Salazar 2020 2022 3

Filtr seriálů