Andrew Garfield

Andrew Garfield

Celé jméno: Andrew Garfield
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Známé projekty: Amazing Spider-Man, Hacksaw Ridge, Sociální síť

Datum narození: 20.8.1983 (40 let)

Andrew Garfield je americký herec, který se nemohl narodit v lepším hereckém městě než je Los Angeles. Přesto tam dlouho nezůstal a přestěhoval se s rodinou do Surrey. Tam to ale nevzdával a začal zde svou hereckou kariéru. Vždy tíhl k divadlu, což je ostatně vidět i na jeho současných snímcích, které jsou sem tam divadelního rázu.

Po malých epizodních rolích v seriálech se blýskl ve filmu Sociální síť, kde figuroval jako jeden ze spoluzakladatelů Facebooku. Garfield dále získal roli Spider-Mana v sérii Amazing Spider-Man. Sám prohlásil, že tato role bude pro jeho kariéru klíčová. Měl tak napůl pravdu. Nakonec to se sérií dotáhl pouze na dva filmy, které dostaly pořádný výprask od skalních fanoušků pavoučího muže.

Garfield si ale spravil chuť v jiných rolích. Rozhodně ho lze ocenit za válečný počin o zdravotníkovi v Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny. U Netflixu zase zabodoval příběhem podle skutečné události v muzikálově laděném snímku tick, tick…BOOM!. V roce 2021 se po letech vrátil ke Spider-Manovi, když vypomáhal Peteru Parkerovi ve filmu Spider-Man: No Way Home.

Foto: Marvel Studios


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Spider-Man 2 2022 2022 1

Filtr seriálů