Andy Le

Andy Le

Celé jméno: Andy Le
Místo narození: Neznámé
Známé projekty: Shang-Chi, The Paper Tigers, Wu Tang: An American Saga

Andy Le není hercem, ale spíše zkušeným bojovníkem smíšených umění. Když byl malý, oblíbil si bojové sporty, nicméně Le je spíše samouk. Většinu věcí okoukal z internetu a od ostatních. Společně se svým bratrem Brianem Lem a pár dalšími kamarády založil Martial Club. Po deseti letech existence sbíral Le velice pozitivní ohlasy na sociálních sítích a také na YouTube.

Tím se dostal do povědomí i ostatních filmařů a velkých studií. Ty si mimo jiné uvědomili, že Le a jeho parta je skutečně nevšední a jejich znalost bojových umění by se dala využít i do světa filmů a seriálů. Tím se tak Andy Le dostal k hvězdám jako jsou Jackie Chan či Michelle Yeoh. Jeho stránka Martial Club má na YouTube přes půl milionu předplatitelů a jeho videa jsou velice úspěšné.

Andy Le je tak vzácnou výjimkou, kdy se mladý kluk, který má lásku k bojovým uměním, dokázal sám se svou skupinou vypracovat a dostat se i do velkých blockbusterů. Andyho Le si tak můžeme například pamatovat z filmu Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, kde ztvárnil Death Dealera. Andy Le se taktéž mihl v The Paper Tigers či v Wu Tang: An American Saga.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Death Dealer 2021 2021 1

Filtr seriálů