Andy Whitfield

Andy Whitfield

Celé jméno: Andy Whitfield
Místo narození: Amlwch, Anglesey, Wales, Velká Británie
Známé projekty: Spartacus

Datum narození: 17.10.1971Datum úmrtí: 11.9.2011 (39 let)

Velšský rodák Andy Whitfield se narodil roku 1971. Původně se nijak nezajímal o herectví, protože studoval inženýrství na Sheffield Hallam University v Anglii. Roku 1999 se přestěhoval do Austrálie, kde pracoval jako inženýr v Lidcombu. Poté se přestěhoval do Sydney, kde teprve začala jeho herecká kariéra. Kromě toho se jednu dobu věnoval i modelingu.

První roky v herecké branži nepřinášely nijak velké ovoce. Objevoval se v několika seriálech a filmech, ve kterých však střídal jednu menší roli za druhou. První velkou roli zahrál roku 2007 v australském hororovém filmu Gabriel – Anděl pomsty.

Zlom v jeho kariéře přišel roku 2010, kdy získal hlavní roli v seriálu Spartacus. Během příprav na druhou sérii byla však Andymu diagnostikována rakovina. Herec se začal ihned léčit, a proto tvůrci místo druhé řady připravili prequelovou sérii, aby počkali na Andyho uzdravení.

To se po několika měsících dostavilo, ale brzy poté doktoři opět doporučili Andymu, aby se léčil. Kvůli tomu herec odstoupil od pokračování seriálu a v roli Spartaka ho nahradil Liam McIntyre. Nakonec se však svět dozvěděl velmi smutnou zprávu. Po osmnáctiměsíčním boji Andy prohrál svůj boj s rakovinou, které podlehl 11. září 2011.

Roku 2001 si vzal za ženu Vashti Whitfield, se kterou byl až do své smrti. Spolu mají syna a dceru. Když se Andy v roce 1999 přestěhoval do Austrálie, tak se sem přestěhovali i jeho rodiče Robert a Pat Whitfieldovi a jeho starší sestra Laura.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Spartacus první Spartakus 2010 2010 1

Filtr seriálů