Angel Lin

Angel Lin

Celé jméno: Angel Lin
Místo narození: Tchaj-wan
Známé projekty: Wizards

Datum narození: 25.6.1976 (47 let)

Angel Lin je dabérka a hudebnice, která pochází z Tchaj-wanu. Od dětství měla ráda divadlo, hru na klavír a zpěv. Zlom v dabingové kariéře přišel s animovaným pohádkovým seriálem Hamatro a seriálem Fullmetal Alchemist.

Její hlas při dabingu byl dlouho považován ostatními za mechanický, a tak Lin usilovně pracovala na tom, aby se zlepšila a neustále se procvičovala. Nastoupila také do školy zaměřující na dabing, kde se naučila konečně správně dabovat.

Vzhledem k tomu, že bydlela v Tchaj-wanu, bylo pro ni těžké vyjít s penězi, a tak si zpočátku své dabingové kariéry ponechávala i své původní zaměstnání.

Lin je od přírody plachá, ale miluje herectví, a tak je pro ni dabing ideální. Může tak plně totiž využívat svůj hlas. Věnuje se především dabingu televizních seriálů, ale propůjčila svůj hlas i postavám ve videohrách.

Věnuje se především čínskému a japonskému dabingu. Zde nadabovala mnoho postav v nejrůznějších animovaných seriálech. Podílela se i na dabingu některých korejských seriálů, např. Origami Warrior. Kromě seriálů propůjčuje svůj hlas i postavám ve filmech (např. Pokémon filmy, filmová série Doraemon či čínská verze animovaných filmů Madagascar).

Svůj hlas ale propůjčila i některým postavám v evropských a amerických projektech. Jedná se například o seriály The Powerpuff Girls, Transformers Evolution, Strawberry Shortcake's Berry Bitty Adventures, Ben 10 Alien Heroes, Peppa Pig nebo Tom Jerry Show. Co se týče novějších neasijských seriálů, tak svůj hlas propůjčila například Nari v animované sérii Tales of Arcadia.

Kromě toho nadabovala i audio knihu. Její manžel se také věnuje dabingu.

Foto: oficiální stránky herečky


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wizards Nari 2020 2020 1

Filtr seriálů