Anna Silk

Anna Silk

Celé jméno: Anna Catherine Silk
Místo narození: Fredericton, Nový Brunšvik, Kanada
Známé projekty: Lost Girl, Blood and Treasure

Datum narození: 31.1.1974 (50 let)

Tato kanadská krasavice se narodila roku 1974 ve Frederictonu, a to akademickému pracovníkovi Peteru Silkovi a herečce, režisérce, producentce a textařce Ilkay Silk. Po svém otci má britské předky, zatímco po své matce má turecké, kyperské a anglické předky.

Díky matčině angažovanosti v herectví se Anna dostala k tomuto oboru už v dětství, když vystupovala v reklamách. Roku 1997 se jí podařil získat bakalářský titul na St. Thomas University. Po dostudování působila pouze v divadlech, nicméně od roku 1999, kdy se přestěhovala do Toronta, vystupuje i v seriálech a filmech.

Její prví role nebyly nijak velké, vystupovala v různých seriálech, ve kterých se jí podařilo získat pouze epizodní role. Výrazněji se objevila například v seriálech The Company a Being Erica, nicméně ani zde se moc nezdržela.

Zlom v její kariéře přišel roku 2010, kdy byla obsazena do hlavní role seriálu Lost Girl. Zde se jako Bo Dennis objevovala až do roku 2015, kdy seriál skončil. Poté se výrazněji objevila například v seriálu Blood and Treasure, kde si roku 2019 zahrála Roarke.

Roku 2007 si vzala za muže Setha Coopermana, který sice není hercem, ale díky ní si mohl zahrát epizodní roličku v seriálu Lost Girl. Spolu mají syny Samuela Jeromea a Leviho Aarona.

Herečka mluví anglicky, francouzsky i španělsky. Ovládá bojové umění, které se musela naučit kvůli seriálu Lost Girl, a je vegankou.

Foto CC BY 2.0 Phil Birnbaum, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Roarke 2019 2019 1
Lost Girl Bo Dennis 2010 2015 5

Filtr seriálů