Annie Parisse

Annie Parisse

Celé jméno: Anne Marie Cancelmi
Místo narození: Anchorage, Aljaška, USA
Známé projekty: Law & Order, The Following

Datum narození: 31.7.1975 (48 let)

Annie je americká televizní, filmová a divadelní herečka, která se narodila na Aljašce. Postupem času se přestěhovala do Washingtonu, kde začala navštěvovat Mercer Island High School. Po absolvování vysoké školy se dostala na Fordham University v New Yorku, kde se objevila v mnoha divadelních představeních jako hlavní herečka.

Svou televizní a filmovou kariéru začala roku 2003, když si zahrála vedlejší roli ve filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech. Největší úspěch v její kariéře nastal roku 2005, když si zahrála ve filmech Prime a Příšerná tchýně a také se vryla do paměti fanouškům seriálu Zákon a pořádek, kde svou rolí Alexandry Borgia ztvárnila 33 epizod. Další velká role přišla až roku 2013, když přijala jednu z hlavních rolí seriálu The Following.

Annie je dcerou Lou a Annette Cancelmi. Má dva sourozence Louise Cancelmiho a Michaela Cancelmiho. Také si vytvořila umělecké jméno podle své prababičky a jmenovkyně Anny Marie Parisse, protože se ve skutečnosti jmenuje Anne Marie Cancelmi. Annie se vdala za Paula Sparkse, se kterým zplodila v říjnu roku 2009 syna.

Foto: FOX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Following Debra Parker 2013 2013 1
Law & Order Alexandra Borgia 2005 2006 2

Filtr seriálů