Antonio Cupo

Antonio Cupo

Celé jméno: Antonio Cupo
Místo narození: Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Bomb Girls, Blood and Treasure

Datum narození: 10.1.1978 (46 let)

Antonio Cupo je kanadský herec, který se narodil roku 1978 ve Vancouveru. Díky místu narození je sice Kanaďan, ale jinak se jedná o čistokrevného Itala, protože se narodil rodičům, kteří pocházejí z Itálie. Ti se do Kanady přestěhovali v roce 1968, tedy 10 let před Antoniovým narozením.

Jeho rodiče se jmenují Manlio a Lucia a mají celkem tři děti, přičemž Antonio je z nich nejmladší. Antonio má tedy bratra Sabatu a sestru Carmelinu, která se jen příležitostně věnuje herectví (především je zpěvačka).

Antonio se vzdělával na University of British Columbia, kde se mu podařilo získat bakalářský titul v oboru anglická literatura. Nakonec se však začal věnovat herecké kariéře, o kterou měl zájem už na základní škole, kde hrával v divadelních hrách. Pustil se do ní po modelingu (jednu dobu žil v Itálii a Jižní Koreji) a studiu.

Jedná se o poměrně úspěšného herce, který má na svém kontě hned několik větších rolí. Hraje především v televizních filmech a seriálech, ve kterých sbírá skutečně nejrůznější role. Tvůrce a diváky si často získá díky svému nevšednímu charisma, které mu rozhodně nechybí.

Kariéru zahájil roku 2000 a od té doby se objevil v několika větších filmových rolích. Zmiňme například jeho účast na snímcích Hollywoodský hmyz, Deník lásky, Za mřížemi, Úsměv, Love at the Thanksgiving Day Parade, Bitva u Vídně 1683, Hats Off to Christmas!, Jak překazit svatbu, Jako ve snu a Útěk z dětství.

První větší seriálovou roli získal až roku 2011 v italském mysteriózním seriálu L'ombra del destino. Následně se v letech 2012–2013 objevil v seriálu Bomb Girls jako Marco Moretti. Tuto postavu si navíc zahrál ve snímku Bomb Girls: Facing the Enemy z roku 2014.

Po nepříliš velké roli v seriálu Ice, kde se v letech 2016–2017 objevil jako Nick, se mu roku 2019 podařilo získat roli kapitána Bruna Fabiho, kterého si zahrál v seriálu Blood and Treasure.

Kromě toho, že je herec, se také živí prací zpěváka a skladatele. Konkrétně je součástí kapely Hybrid Cartel.

Foto: Hallmark Channel


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood and Treasure Bruno Fabi 2019 2019 1
Bomb Girls Marco Moretti 2012 2014 2

Filtr seriálů