Asia Kate Dillon

Asia Kate Dillon

Celé jméno: Asia Kate Dillon
Místo narození: Ithaca, New York, USA
Známé projekty: Orange Is the New Black, Billions

Datum narození: 15.11.1984 (39 let)

Asia Kate Dillon se narodila 15. listopadu 1984 jako žena. Dnes se ale identifikuje jako nebinární a pro oslovení používá zájmena, která jsou určené pro lidi s nebinárním pohlavím jako například „oni“. Říká o sobě, že je pansexuální, co znamená, že ji přitahují různá pohlaví.

Narodila se a vyrůstala v Ithace. Studovala na Americké hudební a dramatické akademii (AMDA) v New Yorku, kam byla přijata jako nejmladší student ve svých šestnácti letech. Jako aktivní absolvent se Asia nejenže podílela na divadelní společnosti, ale sloužila také jako pedagogický asistent a jevištní manažer.

V roce 2007 získala titulní roli Rachel Corrie v My Name is Rachel Corrie. Tato role vyžadovala, aby si Asia zapamatovala přes třicet monologů a hrála přes sedm alternativních postav v průběhu jednoho pořadu.

Po nezapomenutelné roli rasistické a skinheadské Brandy Epps v seriálu Orange Is the New Black se Asia připojila k světu vysokých financí a politiky v seriálu Billions jako Taylor Mason s nebinárním pohlavím. Asia je tak první nebinární herečka, která kdy byla obsazena v televizním seriálu na celostátní televizi. Také hrála roli Alberta Cashiera v Good Men Wanted.

Zajímavostí z jejího osobního života je i to, že má na krku vytetované německé slovo „einfühlung“, což znamená empatie, jelikož ona sama je velmi empatický člověk.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Asie Kate Dillon

Autor profilu: @ebbie.miner


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Billions Taylor Mason 2017 4

Filtr seriálů