Balthazar Getty

Balthazar Getty

Celé jméno: Paul Balthazar Getty
Místo narození: Tarzana, Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Pán much, Pasadena, Alias, Brothers & Sisters

Datum narození: 22.1.1975 (49 let)

Balthazar Getty je americký herec, který se roku 1975 narodil v Los Angeles, ale vyrůstal v San Franciscu. Jeho pradědeček je J. Paul Getty, zakladatel společnosti Getty Oil, který ve své době patřil k nejbohatším lidem na světě. Dále do jeho rodiny patří John Paul Getty (dědeček), Mark Getty (strýc), John Paul Getty III. (otec), Gisela Getty (matka) a Anna Getty (nevlastní sestra z matčiny strany). Jeho matka je původem z Německa a jedná se o profesionální fotografku a tvůrkyni dokumentů. Roku 1993 se jeho rodiče rozvedli.

Herecké kariéře se věnuje už od svých 14 let, tedy od roku 1989. Mezi jeho první role patří postava Ralpha, kterého si zahrál ve filmu Pán much. Jako dítě se ještě objevil ve velkých rolích filmů Mladé pušky II a Kam tě den zavede.

Následně se objevoval pouze ve filmech, kde míval i větší role. Vidět jsme ho mohli například ve snímcích Bílá smršť, Lost Highway, Zabijácká partie a Hodina stínů. V letech 2001–2002 se objevil v jedné z hlavních rolí seriálu Pasadena, kde ztvárnil Natea Greeleyho.

Mezi jeho poslední větší filmové role patří postavy ze snímků Těžký prachy, Divoká krev a Krvavá hostina. Poté se začal častěji objevovat v seriálech, kterým se věnuje dodnes. Po menší roli v seriálu Charmed se objevil jako Thomas Grace v seriálu Alias.

Dále měl velkou roli v seriálu Brothers & Sisters, kde v letech 2006–2011 hrál postavu Tommyho Walkera. Z dalších let zmiňme například jeho krátké působení v seriálu Twin Peaks, kde se objevil roku 2017.

Od roku 2000 žije s módní designérkou Rosettou Millington, se kterou má dcery Grace, Violet a June Catherine a syna Cassia Paula. Jednu dobu vedl milostný poměr s britskou herečkou Siennou Miller, o kterém věděl celý svět, nicméně se nakonec vrátil ke své ženě.

Jako malý se věnoval lednímu hokeji a jednu dobu byl modelem. Na začátku své herecké kariéry bydlel s herečkou Lalou Sloatman. Jako malému mu všichni přezdívali Malý Buddha, protože měl uprostřed čela červenou tečku a jen výjimečně se usmíval. Mluví plynule německy, má rád motorky a často přispívá na charitu a neziskové organizace.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed Richard Montana 2003 2004 1

Filtr seriálů