Becki Newton

Becki Newton

Celé jméno: Rebecca Sara Newton
Místo narození: New Haven, Connecticut, USA
Známé projekty: Ugly Betty, How I Met Your Mother, Divorce

Datum narození: 4.7.1978 (46 let)

Becki Newton je americká herečka pocházející z New Havenu, kde se narodila roku 1978. Je dcerou Thomase a Jennifer Newtonových a má anglické a české předky. K herectví se dostala už na střední škole, když vystupovala v muzikálech a hrách různých divadel.

Po vystudování University of Pennsylvania se přestěhovala do New Yorku, kde se začala shánět po práci. Zpočátku slavila úspěch jen v reklamách, nicméně později dokázala prorazit i ve filmech a seriálech. Svou první roli získala roku 2001.

Známější je však ze seriálů. Diváci ji mohou znát především ze seriálu Ugly Betty, kde v letech 2006–2010 vystupovala jako Amanda Tanen. Poté se roku 2011 chopila jedné z hlavních rolí seriálu Love Bites, kde si zahrála konkrétně Annie Matopoulos.

Znát ji mohou i milovníci sitcomu How I Met Your Mother, kde si zahrála Barneyho přítelkyni Quinn, a to v letech 2012–2013. Následně jsme ji mohli vidět v minisérii Weird Loners jako Caryn Goldfarb a první řadě seriálu Tell Me a Story, kde ztvárnila Katrinu Thorn. Její zatím poslední velkou rolí je postava Jackie, kterou si zahrála v seriálu Divorce.

Roku 2005 si vzala za muže herce Chrise Diamantopoulose, se kterým má jednoho syna a dvě dcery. Hereččiným bratrem je Matt Newton, který se taktéž živí prací herce.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle MediaTV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Quinn Garvey 2012 2013 2

Filtr seriálů