Ben Feldman

Ben Feldman

Celé jméno: Ben Feldman
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: Silicon Valley, Mad Men, Superstore

Datum narození: 27.5.1980 (44 let)

Narodil se ve Washingtonu D.C. do židovské rodiny, a tudíž byl vychováván v silné židovské víře. Vyrůstal v Marylandu. Od útlého věku věděl, že chce být umělcem jakéhokoli směru, a tak kreslil, psal a nakonec hrál. Od šesti let hrál ve školním divadle a jezdil i na divadelní tábor Camp Manitou for Boys v Oaklandu ve statě Maine. Později pracoval jako divadelní poradce a několik letních prázdnin také učil kurz natáčení v Bethesdě, kde má jeho otec reklamní agenturu.

Po absolvování studia herectví na Ithaca College se přestěhoval do New Yorku, kde po dvou dnech práce v populární jazzové restauraci dostal roli v divadelní hře Absolvent s Aliciou Silverstone a Kathleen Turner. Krátce po derniéře se přestěhoval do Los Angeles, kde nyní žije s herečkou Michelle Mulitz, jenž si v roce 2013 po sedmileté známosti vzal.

Foto CC BY-SA 2.0 Dominick D

Feldman je spíše seriálovým než filmovým hercem. Jeho televizním debutem byla v roce 2005 role syna Fran Drescher v seriálu Living with Fran. V témže roce se objevil i ve svém prvním filmu, nezávislém snímku When Do We Eat?, a ve filmu z hollywoodské produkce Pan božský s Hillary Duff, Chrisem Nothem a Heather Locklear.

Má za sebou epizodní role v seriálech Numb3rs, Las Vegas: Kasino (2008), Nová dobrodružství staré Christine (2008), Medium (2009), Kriminálka Las Vegas (2009) nebo Major Crimes (2013). Mezi lety 2009 a 2011 účinkoval v seriálu V těle boubelky v roli strážného anděla Freda a v roce 2014 v seriálu A to Z, který byl po první řadě ukončen.

Hrál ve filmech Monstrum (2008), Pátek třináctého (2009) a Pod zemí (2014). Mezi jeho nejznámější a nejvýznamnější roli patří Michael Ginsberg v kultovním seriálu Mad Men. Nyní ho lze vídat jako zaměstnance supermarketu Jonaha v seriálu Superstore.

Mimo hraní má spolu se svým dobrým kamarádem ze střední školy Eduardem Portem Carreirem vlastní značku vína, Angelica Cellars.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Superstore Jonah Simms 2015 5
Silicon Valley Ron LaFlamme 2014 4

Filtr seriálů