Ben Koldyke

Ben Koldyke

Celé jméno: Benjamin Koldyke
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, Work It, Back in the Game

Datum narození: 27.3.1968 (56 let)

Ben Koldyke se narodil v Chicagu, ale vyrůstal v nedalekém Kenilworthu. Jeho otec Mike Koldyke se živil prací bankéře, zatímco jeho matka Patricia Blunt Koldyke byla ženou v domácnosti. Po vystudování střední školy nastoupil na Dartmouth College, kde se věnoval angličtině.

Původně neměl o herectví vůbec žádný zájem, po vysoké škole totiž začal učit anglický jazyk a tělesnou výchovu na jedné střední škole v Chicagu. Jednoho dne si ale řekl, že zkusí své štěstí, a tak se mu podařilo získat několik rolí. Svou první získal roku 2000.

Dnes je znám především díky seriálům. První velkou roli získal roku 2009, kdy byl obsazen do seriálu How I Met Your Mother jako televizní reportér Don Frank. Následně se objevil v seriálu Big Love, kde měl menší roli.

V letech 2012–2013 vystupoval v seriálu Work It jako Lee Standish, hned poté získal velkou roli v seriálu Back in the Game, kde se objevoval jako Dick Slingbaugh. V roce 2015 jsme ho mohli vidět v seriálech Mr. Robinson, Masters of Sex a Gortimer Gibbon's Life on Normal Street.

I aktuálně je znám především díky seriálům. V letech 2019–2020 se například objevil v seriálu The Good Place, kde ztvárnil Brenta Norwalka. Následně začal od roku 2021 vystupovat v seriálu Rutherford Falls jako Duz Rutherford.

Roku 2015 si vzal za ženu americkou herečku Maggie Lawson. Jejich vztah jim však nevydržel moc dlouho, protože se rozvedli už roku 2017.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Masters of Sex Paul Edley 2015 2015 1
How I Met Your Mother Don Frank 2009 2010 1

Filtr seriálů