Bill Skarsgård

Bill Skarsgård

Celé jméno: Bill Istvan Günther Skarsgård
Místo narození: Vällingby, Stockholm, Švédsko
Známé projekty: It, Deadpool 2, Castle Rock

Datum narození: 9.8.1990 (33 let)

Skarsgård se narodil ve švédském městečku Vällingby. Vyrůstal ve filmech svého slavného otce Stellana Skarsgårda. O pozornost musel soupeřit se svými sedmi bratry, kteří se rozhodli jít ve stopách svého otce. Bill se rozhodl dát na stejnou cestu a očekával podobný profesionální vzestup, který si vybojovali jeho sourozenci.

První příležitost se mu naskytla po boku svého bratra Alexe, který vyhrál konkurz, ale potřeboval nějakého herce, který by ztvárnil jeho mladšího filmového bratra. Bill byl tedy později vybrán, a to se stalo jeho dorazovým můstkem v herecké kariéře. Mezinárodní pozornost si získal filmem Simonův vesmír, kde si zahrál samotného Simona. Publikum touto rolí tak oslovil, že byl nominovaný na cenu Zlatohlávek, kterou každý rok udílí švédský institut.

Malou, ale významnou roli, získal ve filmu Anna Karenina od režiséra Joa Wrighta (Pokání) s Keirou Knightley a Jude Lawem, kde si Bill zahrál kapitána Machoutena, soupeře Vronskijho. Zahrál si také v blockbusteru The Divergent Series: Allegiant, který byl po uvedení špatně přijat.

Za sebou má také roli Zeitgeista z komiksového světa X-Menů. Tuto postavu ztvárnil v druhém pokračování Deadpoola, kde vydržel pouhých pár minut. Jeho nejslavnější rolí je však ztvárnění klauna Pennywise z nového remaku původního televizního filmu It z roku 1990. Ztvárnění mnohem děsivějšího Pennywise si zopakuje v pokračování It: Chapter Two. Spisovateli Stephenovi Kingovi, který stojí za stejnojmennou knihou, se tak líbil, že při promítání prvního dílu byl úžasem bez sebe. Roli navíc získal díky zvláštnímu triku, při kterém ohýbá rty do úsměvu. Tímto trikem se mu podařilo vždycky vyděsit jednoho ze svých bratrů. Aby se do své role co nejvíce ponořil, tak sbíral inspiraci ze všech možných hororových filmů. Největší inspirací pro něj byl Jack Nicholson z Osvícení a Heath Ledger z Temného rytíře.

(Bill Skarsgård coby milý klaun Pennywise. Foto: New Line Cinema)

Bill v seriálovém světě na stanici Hulu u Kingova světa zůstal a střihl si roli v novém seriálu Castle Rock, který vypráví o děsivých záhadách v tamějším městě skrz povídky Stephena Kinga. Herec zde ztvárňuje záhadného Kluka, který byl z nejasných okolností zavřen v kleci ve shořelé části věznice Shawshank. S jeho propuštěním se záhady a nebezpečné události ve městě nakupí.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Castle Rock Vězeň ze Shawshanku 2018 1

Filtr seriálů