Bob Barker

Bob Barker

Celé jméno: Robert William Barker
Místo narození: Darrington, Washington, USA
Známé projekty: The Price Is Right

Datum narození: 12.12.1923 (100 let)

Bob Barker je americký moderátor soutěžních pořadů, který se narodil roku 1923 v Darringtonu. Je synem Byrona Johna a Matildy Barkerových, kteří ho vychovávali v Missionu v Jižní Dakotě. Jakmile začal ve svých 15 letech chodit na střední školu, poznal tu Dorothy Jo Gideon, která se ihned stala jeho přítelkyní.

Vzhledem k tomu, že se na střední škole věnoval hraní basketbalu, dostal stipendium na Drury College. V roce 1943, tedy v průběhu druhé světové války, se přidal k námořnictvu, ale nikdy neopustil USA ani nebojoval v žádné bitvě. Jakmile se roku 1945 vrátil domů, vzal si svou přítelkyni za ženu.

Po válce se vrátil na univerzitu, kde dodělal svůj ekonomický obor. Následně se živil prací rádiového moderátora, kterého vykonával do roku 1956. Od té doby přijímal práce moderátorů soutěžních pořadů. Nejdříve moderoval pořad Truth or Consequences, ale od roku 1972 do roku 2007 dělal moderátora pořadu The Price Is Right.

V průběhu své kariéry se objevil i v několika filmech a seriálech, ale v nich si vždycky zahrál jen sám sebe. Takto se objevil například ve sportovní komedii Rivalové z roku 1996. Kromě toho si sám sebe zahrál i v sitcomu How I Met Your Mother, kde se objevil roku 2007 jako údajný Barneyho otec.

Jeho jedinou manželkou byla zmiňovaná Dorothy Jo Gideon, se kterou žil až do roku 1981, kdy podlehla rakovině. Nikdy spolu neměli žádné děti. Následně se z něj stal advokát bojující za práva zvířat. Svou kariéru ukončil roku 2007.

Foto CC BY-SA 3.0 Iaksge, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Bob Barker 2007 2007 1

Filtr seriálů