Brian Bloom

Brian Bloom

Celé jméno: Brian Bloom
Místo narození: Merrick, New York, USA
Známé projekty: The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, Teenage Mutant Ninja Turtles

Datum narození: 30.6.1970 (53 let)

Americký herec a scenárista, narozen v NY roku 1970. Jeho bratr je známý producent a herec Scott Bloom, jeho další bratr Mike Bloom se živí jako muzikant.

Brian se začal o hraní zajímat už jako mladý kluk, kdy hrával v lokálních reklamách. Jeho velký zlom nastal ve filmu Once upon a Time in America od režiséra Sergio Leona, poté dostal nabídku na roli postavy Dustina Donovana v seriálu As the World Turns, kde hrál několik let.

Po opuštění pořadu začal hrát Bloom v lokálních televizních filmech jako Crash Course (1988), Dance til Dawn (1988) a Desperate for Love (1989). Tyto filmy otevřely Bloomovi bránu k rolím v seriálech jako Melrose Place, 2000 Malibu Road, CSI: Miami, Law & Order: Special Victims Unit, Drive a seriál Oz z produkce HBO.

Bloom začal zlepšovat svou dabérskou kariéru v herních projektech a animovaných filmech. V roce 2009 propůjčil svůj hlas postavě jménem Alex Shephard ve známé horrorové hře Silent Hill: Homecoming a postavě jménem Jonas Sparow v seriálu Dollhouse od Josse Whedona. Dále si zadaboval v animácích Teenage Mutant Ninja Turtles či Avengers: Earth's Mightiest Heroes. V roce 2010 se objevil v akčním béčkovém filmu A-Team, kde ztvárnil zápornou postavu jménem Pike. Momentálně se objevuje v řadě rolích, ať už herních nebo těch televizních.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Death & Robots Hawk 2019 2019 1
Avengers: Earth's Mightiest Heroes Captain America

Filtr seriálů