Bruce Greenwood

Bruce Greenwood

Celé jméno: Stuart Bruce Greenwood
Místo narození: Rouyn-Noranda, Quebec, Canada
Známé projekty: Star Trek, I, Robot, Double Jeopardy, The Core, Thirteen Days

Datum narození: 12.8.1956 (67 let)

Stuart Bruce Greenwood se narodil 12. srpna 1956 v Rouyn-Noranda v Quebecu. Jeho matkou byla Mary Sylvia, zdravotní sestra, která pracovala v rozšířené pečovatelské jednotce a jeho otec, Hugh John Greenwood, byl geolog a profesor učící na univerzitě Princeton. Je ženatý se Susan Devlin od roku 1985, mají spolu dceru Breenu a žijí v Britské Kolumbii.

Začal se zajímat o herectví poté, co viděl výkon Bradda Dourifa ve filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975). Debutoval jako herec houpající se na scéně jako Tarzan v divadelní produkci u UBC. Bruce začal profesionálně hrát v divadle ve Vancouveru a od té doby měl rolí požehnaně.

Třikrát si zahrál prezidenta konkrétně ve filmech Thirteen Days Johna Kennedyho, National Treasure: Book of Secrets a Kingsman: The Golden Circle prezidenty vymyšlené. Vlastní dva smokingy z filmu Treacherous Beauties (1994). Je také známý pro svojí roli ve videohře Call of Duty: Modern Warfare 3 jako hlas Overlorda. V roce 1995 vyhrál cenu Gemini za nejlepší herecký výkon za hostující roli Caleba Stokese z filmu Road to Avonlea.

Byl také nominován ve stejné kateforii za jeho výkon v roli Dr. Willema Hoofta ve filmu The Little Kidnappers. Zajímavostí je, že ve filmu Rambo: First Blood měl říct 12 řádků a jeho řeč byla později vystřihnuta, i tak se objevil v závěrečných titulcích. Také byl do roku 2018 ve dvou filmech, Capote (2005) a The Post, které byly nominované na Oscara.

Foto: Twitter Bruce Greenwooda


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Resident Randolph Bell 2018 6

Filtr seriálů