Bryan Callen

Bryan Callen

Celé jméno: Bryan Christopher Callen
Místo narození: Manila, Filipíny
Známé projekty: The Goldbergs, Kingdom, Schooled

Datum narození: 26.1.1967 (57 let)

Bryan Callen je americký komik a herec, který se narodil roku 1967 na vojenské základně na Filipínách. Jeho rodiči jsou Michael a Victoria Callenovi, přičemž jeho otec se živí jako mezinárodní bankéř. Jako malý hodně cestoval se svými rodiči, a tak jednu dobu žil na Filipínách, v Indii, Pákistánu, Libanonu, Řecku a Saúdské Arábii.

V USA začal žít až od svých 14 let. Vzdělával se na Northfield Mount Hermon High School, po které zamířil na American University, kde získal titul za vystudování oboru historie. Jeho rodiče sice pocházejí z Ameriky, ale mají italské a irské předky.

Svou kariéru odstartoval roku 1995, kdy se stal původním členem obsazení seriálu MADtv, kterému se věnoval do roku 1998. Hned poté se objevil v seriálu Oz, kde ztvárnil postavu jménem Jonathan Coushaine.

V průběhu nadcházejících let se věnoval seriálům i filmů, ale v seriálech měl větší role. Zahrál si například Davida Coberta v seriálu Inside Schwartz, který se vysílal v letech 2001–2002. Poté měl vedlejší role například v seriálech Fat Actress, 7th Heaven či How I Met Your Mother.

Na začátku druhé dekády 21. století na sebe upozornil několika filmovými rolemi, zmiňme například snímky Jednačtyřicetiletý panic či Jízda švárů, ve kterých si zahrál větší role. Kromě toho se v té době začal věnovat podcastům.

Mezi lety 2011–2012 jsme ho mohli vidět ve větších rolích seriálů Death Valley a In Plain Sight. Poté začal od roku 2014 vystupovat v komedii The Goldbergs, kde hrál trenéra Millera. Tomu se následně začal věnovat i ve spin-offu Schooled, kde hraje od roku 2019. Kromě toho se ještě v letech 2014–2017 věnoval drsnému seriálu Kingdom, kde hrál Gara Kassabiana.

Když se zrovna nevěnuje hraní, zaměřuje se na zmiňované podcasty či stand-up vystoupení. Roku 2008 si vzal za ženu Amandu Humphrey, se kterou se však rozvedl roku 2021. Ani on se nevyhnul hnutí Me Too, když byl roku 2020 obviněn čtyřmi ženami ze znásilnění, ke kterému došlo někdy kolem roku 1999. Herec však všechna obvinění popřel.

Foto CC BY-SA 3.0 Angela George, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Bilson 2006 2009 3

Filtr seriálů