Burn Gorman

Burn Gorman

Celé jméno: Burn Hugh Gorman
Místo narození: Hollywood, Kalifornie, USA
Známé projekty: Pacific Rim – Útok na Zemi, Turn: Washington's Spies

Datum narození: 1.9.1974 (43 let)

Burn Gorman je americký herec a hudebník, který se narodil roku 1974 v Hollywoodu. Když bylo Burnovi 7 let, tak se odstěhoval se svou rodinou do Anglie, odkud jeho rodiče pocházejí. Chodil na školu Manchester Metropolitan School of Theatre.

První role se dočkal roku 1998, když si zahrál ve 3 epizodách seriálu Coronational Street. Po několika epizodních seriálových rolích se objevil roku 2004 ve filmu Po krk v extázi. Roku 2005 se účastnil televizního seriálu Ponurý dům, kde hrál 11 epizod.


Po účasti ve filmu Penelope přijal roli sarkastického doktora Owena Harpera v seriálu Torchwood, kde strávil 3 roky. Roku 2009 se objevil v televizním filmu Emily Brontëová: Bouřlivé výšiny a o rok později si zahrál 5 epizod v seriálu Uprchlík.

Kratičkou roli si střihl ve filmu Temný rytíř povstal a roku 2013 si zahrál bláznivého vědce ve filmu Pacific Rim – Útok na Zemi. Od roku 2014 jej budeme vídat v seriálu Turn: Washington's Spies na stanici AMC. Kromě toho přijal roli Karla Tannera v seriálu Game of Thrones.

Kromě televizních a filmových rolí se také hojně věnuje divadlu.

Roku 2004 se oženil se Sarah Beard, se kterou má syna Maxe a dceru Nell.

Foto: AMC


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.