Camilla Rutherford

Camilla Rutherford

Celé jméno: Camilla Claude Rutherford
Místo narození: Kensington a Chelsea, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Fleming

Datum narození: 20.9.1976 (47 let)

Camilla Rutherford je anglická herečka a modelka, která se narodila roku 1976 v Londýně. Její otec se živí jako novinář, zatímco její matka pracuje na soudním úřadu. Má dvě sestry. Po Woodbridge School se vzdělávala na Newcastle University, kde se zaměřovala na matematiku. Následně se rozhodla pro kariéru modelky.

Skrze modeling se nakonec roku 2000 dostala k herectví. Zpočátku střídala jednu vedlejší filmovou roli za druhou, a proto roku 2007 zkusila vystupovat v seriálu. Tím se seriál Rome, kde si zahrála Jocastu, členku římské smetánky.

Poté následovaly další vedlejší role v různých filmech, díky kterým se nemohla moc prosadit. Zmiňme ještě její působení v minisérii Fleming, kde roku 2014 vystupovala jako Loelia. Její vysněnou rolí je královna Alžběta I., kterou by si někdy chtěla zahrát.

V letech 2003–2007 byl jejím mužem Rufus Abbott, se kterým má syna Hectora Abbotta a dceru Maud Abbott. Nyní žije se svým přítelem Dominicem Burnsem, se kterým vychovává dceru Nancy Rutherford a syna Blaise Gordona Burnse.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Fleming Loelia 2014 2014 1
Rome Jocasta 2007 2007 1

Filtr seriálů