Carey Lowell

Carey Lowell

Celé jméno: Carey Lowell
Místo narození: Huntington, New York, USA
Známé projekty: Licence to Kill, Love Affair, Law & Order

Datum narození: 11.2.1961 (63 let)

Lowellová se narodila v Huntingtonu ve státě New York jako dcera geologa Jamese Lowella. Dětství prožila v několika zemích včetně Libye, Nizozemska a Francie. V USA žila v texaském Houstonu a coloradském Denveru, kde se její rodina usadila, když jí bylo 12. Po roce studia na Coloradské univerzitě v Boulderu, kde uvažovala o studiu literatury se přestěhovala do New Yorku, kde se věnovala modelingu a pracovala například pro Ralpha Laurena a Calvina Kleina a jednu dobu navštěvovala New York University. Studovala také na manhattanské divadelní škole Neighborhood Playhouse.

Lowellová prorazila v herecké branži filmem Dangerously Close, po němž následovala malá role ve filmu Club Paradise. Následovaly role, mimo jiné Bond girl Pam Bouvierové ve filmu Licence to Kill (1989) a po dvě sezóny jako asistentka okresního prokurátora Jamie Rossová v televizním seriálu Law & Order, jejíž postavu si zopakovala v roce 2005 v hostující roli v jeho spin-offu Law & Order: Trial by Jury. Těsně před získáním této role však byla frustrována svou hereckou kariérou a přihlásila se ke studiu dokumentární tvorby na Newyorské univerzitě.

V polovině roku 2000 si dala od herectví pauzu. V roce 2012 Lowellová propůjčila svou podobiznu a hlas ve videohře 007 Legends. V roce 2018 se vrátila do televize, kde se objevila jako host v seriálu Blue Bloods.

Lowellová byla třikrát vdaná. Jejím prvním manželem byl módní fotograf John Stember. V letech 1989 až 1995 byla vdaná za herce Griffina Dunnea a z manželství má dceru Hannah.

V listopadu 2002 se Lowellová provdala za herce Richarda Gerea, po narození jejich dítěte Homera Jamese Jigme Gerea, se v září 2013 po 11 letech manželství rozešli. Pár strávil tři roky ve velmi sporném rozvodovém řízení u newyorského Nejvyššího soudu, které bylo ukončeno v říjnu 2016.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Pam Bouvier 1989 1989 1

Filtr seriálů