Carlos Alazraqui

Carlos Alazraqui

Celé jméno: Carlos Jaime Alazraqui
Místo narození: Yonkers, New York, USA
Známé projekty: CatDog, The Fairly OddParents, Reno 911!, Handy Manny

Datum narození: 20.7.1962 (61 let)

Carlos Alazraqui je americký herec, komik, dabér, zpěvák, imitátor, producent a scenárista, který se narodil roku 1962. Jedná se o newyorského rodáka, který se narodil rodičům argentinského původu. Brzy po narození se přestěhoval se svou rodinou do Kalifornie, kde se vzdělával na California State University.

Už na vysoké škole se začal zajímat o komedii, kvůli které se nakonec přestěhoval do Los Angeles, kde zahájil svou kariéru. Tu odstartoval už roku 1985 a dnes má na svém kontě již několik stovek rolí. Znám je však především díky svému hlasu, který propůjčil těm nejrůznějším animovaným postavám.

Jeho prvním větším projektem se stal seriál Rocko's Modern Life, kterému se věnoval v letech 1993–1996. Poté namluvil postavy například v seriálech The Lionhearts, The Secret Files of the SpyDogs, Detention, Family Guy, Hey Arnold!, ¡Mucha Lucha!, Rocket Power a Stroker and Hoop.

V letech 1998–2005 se hojně věnoval seriálu CatDog, kde namluvil Winslowa. Poté následuje další výčet seriálů, u kterých se zdržel trochu déle. Řeč je o seriálech The Life and Times of Juniper Lee, Squirrel Boy, Camp Lazlo!, Out of Jimmy's Head, El Tigre: The Adventures of Manny Rivera, Wow! Wow! Wubbzy!, Curious George a Dan Vs.

Dále se v letech 2006–2012 často věnoval seriálu Handy Manny, kde namluvil především Felipea. Následně se v letech 2011–2016 věnoval animovanému seriálu Minnie's Bow-Toons, kde namluvil Panchita Pistolese. Za jeho zřejmě největší dabovací roli se dá považovat pan Crocker, kterého namluvil v letech 2001–2017 v seriálu The Fairly OddParents.

Z jeho dalších rolí zmiňme ještě účast na dabování seriálů Phineas and Ferb, Avatar: The Legend of Korra, Randy Cunningham: 9th Grade Ninja, Sofia the First, Bordertown, Sheriff Callie's Wild West, TripTank, Uncle Grandpa, Jeff & Some Aliens, Ginger Snaps, The Adventures of Puss in Boots, SpongeBob SquarePants, Wabbit: A Looney Tunes Production, The Loud House a Elena of Avalor.

Tento dabér má však na svém kontě minimálně jednu velkou hranou roli. V letech 2003–2008 se pravidelně věnoval seriálu Reno 911!, kde vystupoval jako James Garcia. Tato postava patřila k hlavním charakterům celého seriálu.

Od roku 2010 je jeho manželkou Laura Mala, se kterou má dvě dcery. Všichni aktuálně žijí v Los Angeles. Ve svém volném čase se věnuje hraní tenisu a skákání s padákem.

Foto: Comedy Central


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Love, Death & Robots Sui 2019 2019 1
The Adventures of Puss in Boots starosta Temoroso 2015 2018 6
Family Guy Jonathan Weed 1999 2020 4

Filtr seriálů