Carmen Ejogo

Carmen Ejogo

Celé jméno: Carmen Elizabeth Ejogo
Místo narození: Kensington, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Očista: Anarchie, Fantastická zvířata a kde je najít, The Girlfriend Experience

Datum narození: 22.10.1973 (50 let)

Britská herečka a zpěvačka Carmen Ejogo se narodila roku 1973 v Kensingtonu. Je dcerou Nigerijce Charlese Ejogy a Skotky Elizabeth Ejogo. Má mladšího bratra, který se také jmenuje Charles. Chodila na školy Oratory Primary Roman Catholic a Godolphin and Latymer School. Herecké kariéře se věnuje už od roku 1986, pěvecké se věnovala převážně v devadesátých letech, kdy uváděla svůj vlastní hudební pořad.

Co se týče herectví, tak z její filmografie je nutné zmínit snímky Sally Hemingsová: Americký skandál, Co horšího se může stát, Unesený, Hrdina a sláva, Všude dobře, proč být doma, Nultá hodina, Selma či Očista: Anarchie, kde si zahrála větší role. Roku 2016 se objevila jako Seraphina Picqueryová ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Kromě filmové kariéry se věnuje i seriálům. V letech 2006 – 2007 si zahrála Turner v seriálu Kidnapped. Roku 2011 ztvárnila Fay Carson v seriálu Chaos, o dva roky později se objevila jako Rebecca Riley v seriálu Zero Hour a její zatím největší televizní zkušeností je postava Briy Jones, kterou od roku 2018 hraje v seriálu The Girlfriend Experience.

Nějakou dobu byla provdaná za hiphopového umělce Trickyho, se kterým se rozvedla. Od roku 2000 byla vdaná za herce Jeffreyho Wrighta, se kterým má syna Elijahu a dceru Juno. Pár se však roku 2014 rozvedl.

Foto: Warner Bros.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Harry Potter Seraphina Picqueryová 2016 2018 2

Filtr seriálů