Carrie-Anne Moss

Carrie-Anne Moss

Celé jméno: Carrie-Anne Moss
Místo narození: Burnaby, Britská Kolumbie, Kanada
Známé projekty: Matrix, Čokoláda, Jessica Jones

Datum narození: 21.8.1967 (56 let)

Carrie-Anne Moss se narodila roku 1967 Melvynovi a Barbaře Mossovým. Má jednoho staršího bratra. Rodiče ji pojmenovali po písni Carrie Anne z roku 1967, tedy z roku, kdy se narodila. Po odmaturování se stala členkou divadelního sboru, se kterým procestovala téměř celou Evropu. Když se však poté vrátila do Ameriky, tak se jí nedařilo, protože se živila jako číšnice.

Po setkání se svým bývalým spolužákem se jí však obrátil život. Už od mala tíhla k umění a herectví, a proto jí pomohl s jejími hereckými začátky. Její první role však nebyly nikterak výrazné, jednalo se o pouhé menší televizní a filmové role.

V letech 1994 – 1995 se dočkala první větší role, když byla součástí seriálu Models Inc., kde hrála Carrie Spencer. Poté si zahrála ve filmu Smrtící úder, po kterém následovala role Trinity ve filmové trilogii Matrix. Tato role ji dokázala patřičně proslavit, protože tato filmová série se stala velmi populární a právě Carrie-Anne zde hrála jednu z hlavních postav.

Po úspěchu s Matrixem se filmové role jen hrnuly, a proto si dala pauzu od televize. Objevila se například ve filmech Rudá planeta, Memento, Čokoláda, Podezření nula, Generace X, Sněhový dort, Fido, Normal, Světlušky na zahradě a spoustě dalších.

Roku 2012 se vrátila na televizní obrazovky, a to v seriálu Vegas, kde ztvárnila Katherine O'Connell. Její další velkou rolí se stala postava advokátky Jeri Hogarth, kterou ztvárnila jak v seriálu Jessica Jones, tak i v dalších komiksových seriálech na Netflixu. Od roku 2016 ji můžeme vídat v seriálu Humans, kde hraje Dr. Athenu Morrow.

Od roku 1999 je vdaná za herce Stevena Roye, se kterým má dva syny a jednu dceru.

Foto CC BY 2.0 Jana Lynn French, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tell Me a Story Rebecca Pruitt 2019 1
The Defenders Jeri Hogarth 2015 2019 6

Filtr seriálů