Casey Wilson

Casey Wilson

Celé jméno: Adam Aalderks
Místo narození: Alexandria, Virginia, USA
Známé projekty: Gone Girl, Ass Backwards, Killers

Datum narození: 24.10.1980 (43 let)

Casey Wilson se narodila a vyrostla v Alexandrii ve Virginii. Vystudovala TC Williams High School v roce 1998 a studovala divadlo na New York University's Tisch School of the Arts a na Stella Adler Studio of Acting, kde po promoci v roce 2002 získala cenu NYU Excellence in Acting.

Je irského a italského původu a byla vychována jako baptistka. Její rodiče pracovali v politice, za což je do teď velmi vděčná. Její politicky opoziční rodiče (její matka byla demokratka, její otec republikán) formovali její smysl pro humor, protože vyrostla v konfliktní politické domácnosti. Má mladšího bratra Fletchera.

Její otec, Paul O. Wilson, je politický stratég a konzultant, který vede kampaně pro kandidáty republikánské strany. Její matka, Kathy Higdonová, byla obhájkyní práv žen a sloužila jako předsedkyně Národního politického výboru žen (NWPC) v průběhu 80. let. Pod Higdonovým vedením podpořila Waltera Mondalea v prezidentských volbách v roce 1984. Kathy odešla z politiky koncem 80. let; přešla na kariéru ve vzdělávání a v roce 1991 začala sloužit jako ředitelka centra péče o děti a rozvoj v Alexandrii ve Virginii. Zemřela na srdeční selhání ve věku 54 let. Casey a její rodina od té doby pokračují ve vedení Kathy Wilson Foundation, charitativní organizace, která ctí práci její matky a pomáhá dětem s postižením.

Její vášeň pro hraní začala již v raném věku a řekla, že její první nezapomenutelné vystoupení v divadle nastalo, když ji otec vzal do New Yorku na představení Cats, což ji inspirovalo k vytvoření vlastních her. Když bylo Wilsonové devět let, její otec jí na rodinném dvorku postavil podomácku vyrobené jeviště, kde hrála s ostatními dětmi ze sousedství. Odtud začala jako teenager chodit na hodiny zpěvu a herectví. Zapojila se do divadelního programu své střední školy, hrála (a příležitostně režírovala) mnoho školních her a muzikálů, včetně inscenace The Sound of Music, ve které hrála hlavní roli Marie.

Během studia herectví na Stelly Adler School of Dramatic Arts se původně rozhodla být dramatickou herečkou, ale později se na návrh učitelky herectví začala soustředit na komedii. Po absolvování NYU v roce 2002 začala Wilson a její nejlepší kamarádka z vysoké školy, June Diane Raphael, studovat improvizační komedii v Upright Citizens Brigade Theatre v New Yorku, kde nakonec řadu let provozovali svou show. Předvádění dlouhotrvající jevištní show jim jako spisovatelům otevřelo dveře. Po vystoupení na americkém festivalu komediálních umění v roce 2005 byli najati společností New Regency Pictures, aby napsali film Válka nevěst a uzavřeli smlouvu na pilot sitcomu.

Hrála jako Penny Hartz v komediálním seriálu Happy Endings, za který byla dvakrát nominována na cenu Critics' Choice Television Award za nejlepší herečku ve vedlejší roli v komediálním seriálu a od té doby hrála v komediích, jako je Black Monday, The Shrink Next Door, The Hotwives a Marry Me. Mezi další pozoruhodné práce patří vedlejší role ve filmech jako Gone Girl, Julie & Julia a The Meddler, opakující se role v seriálu Mrs. Fletcher, komedii One Mississippi a seriálu Atypical.

Žije v Los Angeles a je vdaná za komediálního spisovatele Davida Caspea. Potkali se na začátku roku 2010, když se zúčastnila konkurzu do jeho seriálu Happy Endings. Po více než roce společné práce na show spolu začali chodit v červenci 2011. Zasnoubili se v září 2013 a vzali se 25. května 2014 v Ojai v Kalifornii. Mají dva syny, Maxe Reda (narozený v květnu 2015) a Henryho Beara (narozený 24. srpna 2017). Když byly jejímu synovi Maxovi čtyři roky, diagnostikovali mu celiakii, poruchu imunity postihující tenké střevo.

//Foto: Instagram Casey Wilson


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Shrink Next Door Bonnie Herschkopf 2021 2021 1

Filtr seriálů