Cec Linder

Cec Linder

Celé jméno: Cecil Yekuthial Linder
Místo narození: Radziechów, Poland
Známé projekty: Quatermass and the Pit, Lolita, Goldfinger

Datum narození: 10.3.1921Datum úmrtí: 10.4.1992 (71 let)

Vyrůstal v Timminsu v Ontariu, kde byl jeho otec rabínem. Během prvních let své profesionální kariéry pracoval Linder jako hlasatel v CKGB v Timminsu.

Linder se těšil rozsáhlé a úspěšné televizní kariéře na obou stranách Atlantiku. Ve Velké Británii byla jeho pravděpodobně nejvýraznější rolí paleontolog Roney v původní verzi seriálu BBC Quatermass and the Pit (1958–59). Ve Spojených státech se pravidelně objevoval v telenovelách The Secret Storm a The Edge of Night a v 80. letech se objevil v několika televizních filmech obnoveného seriálu Perry Mason jako okresní prokurátor Jack Welles. Linder byl také pravidelným účastníkem populárního kanadského kriminálního seriálu z 80. let Seeing Things, kde hrál korunního prokurátora Spensera.

Během své kariéry hostoval také v epizodách řady dalších populárních britských, amerických a kanadských televizních pořadů, např: The Forest Rangers, Doomwatch, The Littlest Hobo, Alfred Hitchcock Presents, Ironside, The Saint, Danger Bay, The New Avengers, The Secret Storm a The Edge of Night jako senátor Ben Travis.

Linder se objevil jako inspektor Cramer v rozhlasových dramatizacích povídek Nero Wolfa pro CBC v roce 1982. Naposledy se Linder představil jako Syd Grady ve dvou epizodách televizního seriálu Sweating Bullets (1991).

Následující rok zemřel v nemocnici Mount Sinai v Torontu na komplikace způsobené rozedmou plic. Během své dlouhé herecké kariéry nasbíral přes 225 titulů ve filmových a televizních produkcích.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Druhý Felix Leiter 1964 1964 1

Filtr seriálů