Chance Kelly

Chance Kelly

Celé jméno: Chance Kelly
Místo narození: USA
Známé projekty: Aquarius, Fringe, Army Wives

Datum narození: 28.1.1967 (57 let)

Chance Kelly patří mezi nejobsazovanější televizní herce. Možná ho nebudete znát podle jména, ale jeho tvář vám určitě povědomá bude. O jeho soukromí či narození známo nic není, s výjimkou vystudovaných škol (New York University a Columbia University) a že žije s manželkou a třemi dětmi na předměstí Manhattanu v New Yorku. Jeho strach vystupovat před lidmi nakonec přijal jako výzvu a stal se hercem. Mimo to byl také jeden čas amatérským boxerem a docela se mu dařilo. Ale mnohem více se mu dařilo v herecké kariéře, které se začal věnovat na plný úvazek. Průlom nastal v minisérii Generation Kill, za kterou stanice HBO získala několik ocenění a výkon Kellyho byl také mnohými vyzdvihován, dokonce byl jmenovaný čestným mariňákem.

Embed from Getty Images

Od té doby se Kelly objevoval stále více ve viditělnějších rolí, kde se někdy zdržel na jednu epizodu, někdy na více. Jmenujme například Fringe, Law & Order: Criminal Intent, Army Wives, Blue Bloods, House of Cards, Homeland, Legends a Power. Svou další „hlavní“ roli získal v dobovém dramatu Aquarius a v roce 2016 se objeví na pár epizod v Banshee.

Za zmínku stojí i jeho filmová kariéra, ač nejde zrovna o velké role. Všimnout jste si ho mohli např. v The Taking of Pelham 123, Teenage Mutant Ninja Turtles, Broken City a nejnovějším American Sniper.

Foto: Twitter Chance Kellyho


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Aquarius Ed Cutler 2015 2016 2

Filtr seriálů