Chaske Spencer

Chaske Spencer

Celé jméno: Chaske Spencer
Místo narození: Tahlequah, Oklahoma, USA
Známé projekty: The Twilight Saga: Breaking Dawn, New Moon, Eclipse

Datum narození: 9.3.1975 (49 let)

Spencer se narodil v Tahlequahu v Oklahomě a vyrůstal v Montaně, Kooskii, Lapwai a Lewistonu ve státě Idaho. Má dvě mladší sestry. Jeho dědictví zahrnuje lakotský, nezperský, čerokíjský, muskogský, francouzský a holandský původ. Je členem kmene Fort Peck. V roce 1994 absolvoval střední školu Clearwater Valley High School, kde vystupoval pod jménem James Spencer. Jako teenager začal hrát v představeních v Lewistonském občanském divadle. Spencer rok navštěvoval vysokou školu Lewis-Clark State College a uvažoval o kariéře fotografa, nakonec studia na Lewis-Clark State College zanechal, aby se mohl věnovat herecké kariéře.

Spencer si přivydělával příležitostnými pracemi a zároveň bral lekce herectví od Davida Gideona a Eda Kovense. V roce 2002 získal roli ve filmu Skins, což ho následně přivedlo ke snímkům Dreamkeeper a Into the West.

Během dospívání se potýkal se zneužíváním návykových látek a alkoholismem. V pití pokračoval i během vysokoškolských let. Později si vypěstoval závislost na kokainu a heroinu a přihlásil se na odvykací kúru. Během pobytu na odvykací kúře přestal drogy brát. Na herectví téměř zanevřel, než mu jeho agent pozval na konkurz do filmu New Moon, pokračování Twilight. Zahrál si vlkodlaka Sama Uleyho, svou roli si zopakoval I v dalších pokračování.

V roce 2015 byl Spencer obsazen do role Billyho Ravena v televizním seriálu Banshee, rok předtím debutoval v seriálu Banshee Origins. V roce 2021 byl vybrán do hlavní role po boku Emily Blunt v seriálu The English, produkovaném Amazon Prime Video a BBC One.

Foto: Variety


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Echo Henry Lopez 2024 2024 1
The English Eli Whipp 2022 2022 1

Filtr seriálů