Cheryl Hines

Cheryl Hines

Celé jméno: Cheryl Ruth Hines
Místo narození: Miami Beach, Florida, USA
Známé projekty: Curb Your Enthusiasm, Suburgatory, 3 Below

Datum narození: 21.9.1965 (58 let)

Cheryl Ruth Hines je americká herečka, komička a režisérka, která se narodila Jamesovi a Rosemary Hinesovým. Byla vychována jako katolička a má dva bratry a jednu sestru.

Vyrůstala v Tallahassee, kde navštěvovala během střední školy kroužek herectví. Kromě toho se ještě vzdělávala v Lively Technical Center a ve škole Tallahassee Community College. Poté navštěvovala univerzitu West Virginia a státní univerzitu Florida State University. Svůj titul ale získala až na University of Central Florida.

Hines pracovala jako servírka, televizní reportérka a telefonní operátorka. Pak se odstěhovala do Los Angeles, aby se stala herečkou, ale než toto nastalo, pracovala ještě jako osobní asistentka herce Roba Reinera.

Svou hereckou kariéru započala hraním v improvizovaných komediích v divadlu The Groundlings. Kromě toho se naučila psát komediální skeče. Jako hostující hvězda se pak objevila např. v seriálech Swamp Thing, Unsolved Mysteries nebo Dating Game.

Průlom v její kariéře nastal, když získala roli Cheryl v seriálu Curb your Enthusiasm, za což byla i oceněna. Mezi její další úspěch patří role Dallas Royceové v seriálu Suburgatory a role Edie v seriálu Son of Zorn.

Od té doby se objevila např. v seriálech Scrubs, In the Motherhood, Brothers & Sisters, Young & Hungry nebo The Conners. Zahrála si i v několika filmech, zmiňme proto alespoň komedie Rodinná dovolená a jiná neštěstí, Zázraky se nedějí, Šéfe, jsem v tom!, Christmas Eve nebo Matky na tahu o Vánocích.

Navíc propůjčuje svůj hlas animovaným postavičkám. Ve filmu Vesmírní opičáci namluvila Lunu, v sitcomu Father of the Pride propůjčila svůj hlas Kate a v seriálu 3 Below nadabovala jednoho z robotů. Navíc režírovala jednu epizodu seriálu Campus Ladies a Curb your Enthusiasm. Jejím filmovým režisérským debutem se stal snímek Past na lásku (2009). Kromě toho je výkonnou producentkou pořadu School Pride.

Na konci roku 2002 se vdala za Paula Younga, se kterým má dceru jménem Catherine Rose. V roce 2010 se ti dva však rozvedli a následující rok začala vídat Roberta F. Kennedyho mladšího, za něhož se v srpnu roku 2014 provdala.

Její synovec se narodil s dětskou mozkovou obrnou, a tak Hines kontaktovala mezinárodní neziskovou organizaci United Cerebral Palsy, aby získala odpovědi ohledně této nemoci. Postupně se začala o tuto organizaci více zajímat a díky svému statusu se jí podařilo rozšířit povědomí o této nemoci.

Na začátku roku 2014 získala svou hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Ráda hraje poker.

Foto CC BY-SA 3.0 David Torcivia, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
3 Below Mamkabot 2018 2019 2
Young & Hungry Kathy Walker 2016 2016 1

Filtr seriálů