Cheyenne Jackson

Cheyenne Jackson

Celé jméno: Cheyenne David Jackson
Místo narození: Spokane, Washington, USA
Známé projekty: United 93, Glee, American Horror Story

Datum narození: 12.7.1975 (48 let)

Jackson se narodil jako třetí ze čtyř dětí Sherri a Davidovi Jacksonovým, a právě jeho otec, který je indiánského původu a který bojoval ve válce ve Vietnamu, ho pojmenoval po jeho oblíbeném westernovém seriálu Cheyenne z padesátých let 20. století.

Kolem divadla a herectví se pohyboval dlouhou dobu, ale teprve teroristický útok na newyorské Světové obchodní centrum v roce 2001 mu dodal potřebnou sebejistotu a motivaci k tomu, aby se do New Yorku přestěhoval a začal se herectví věnovat naplno.

Jackson je převážně divadelní herec, po menších rolích v divadlech v Seattlu se stal understudy v muzikálech Thoroughly Modern Millie a Aida. V roce 2005 získal svou první hlavní roli v muzikálu All Shook Up.

Již o rok později se objevil ve filmu United 93, kde ztvárnil Marka Binghama, muže, který jako jeden z pasažérů letadla, které unesli teroristé při útoku v roce 2001, napomohl tomu, že se letadlo vyhnulo plánovanému cíli (Bílý dům nebo Kapitol) a zřítilo se na pole.

V roce 2010 si zahrál vedoucího pěveckého sboru, Dustina Goolsbyho, v seriálu Glee a o pět let později se objevil v hororovém seriálu American Horror Story od tvůrců Ryana Murphyho a Brada Falchuka, kteří stáli i za seriálem Glee.

Během své kariéry vydal také tři sólo alba a dvakrát při koncertech vyprodal prestižní newyorskou koncertní halu Carnegie Hall.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Horror Story Rudy Vincent 2017 2017 1
American Horror Story Will Drake 2015 2016 1
Glee Dustin Goolsby 2010 2011 1

Filtr seriálů