Chris Gauthier

Chris Gauthier

Celé jméno: Christopher Gauthier
Místo narození: Luton, Bedfordshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Eureka, Once Upon a Time

Datum narození: 27.1.1976 (48 let)

Chris Gauthier je anglický herec, který se narodil roku 1976 v Lutonu. Ještě před svým hereckým debutem v roce 2000 se přestěhoval do Kanady, kde až dodnes žije se svou manželkou a dvěma dětmi, a to konkrétně ve Vancouveru.

Zpočátku se objevoval především v různých seriálech, ve kterých získával pouhé epizodní role. Znám je například díky videohře Need for Speed: Carbon, ve které roku 2006 namluvil postavu Nevillea.

První skutečně větší role se dočkal roku 2006, kdy byl obsazen do seriálu Eureka jako majitel a provozovatel místního bistra Vincent. Jednalo se sice o vedlejší roli, ale herec se tu objevil v celkem 67 epizodách a vystupoval tu až do konce seriálu, který přišel roku 2012.

Během toho měl čas na jiné seriály, a proto jsme ho mohli vidět i v Supernatural, Harper's Island, Smallville a Health Nutz. Roku 2012 se zároveň objevil v seriálu Once Upon a Time, kde si zahrál Williama Smeeho. Toho tu hrál až do roku 2018.

Mezi jeho další role patří opět především samé epizodní. Výrazněji se ještě objevil v seriálu A Series of Unfortunate Events, kde si v letech 2017–2019 zahrál Phila, či ve filmu Hektorova cesta aneb hledání štěstí.

Foto: Warner Bros.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka Vincent 2006 2012 5

Filtr seriálů