Christian Kane

Christian Kane

Celé jméno: Christopher Michael Short
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Angel, Leverage, The Librarians

Datum narození: 27.6.1972 (51 let)

Christian Kane je americký herec a textař, který se narodil roku 1972 v Dallasu. Kvůli otcově práci se Christian musel jako malý hodně stěhovat, nakonec se s rodinou usadil v Normanu v Oklahomě. Během studia se věnoval wrestlingu a fotbalu. Na University of Oklahoma se věnoval historii, ale během studia si řekl, že chce být hercem, a proto se přestěhoval do Los Angeles, aniž by dostudoval vysokou školu.

V Los Angeles si dokázal velmi brzy najít práci, a to díky společnosti, která se zaměřovala na herecké talenty. Svou první roli získal roku 1997, kdy byl obsazen do seriálu Fame L.A. jako Ryan Leggett. Působil tu do následujícího roku 1998 a díky této roli dokázal na sebe výrazně upozornit.

Roku 1999 se objevil v seriálu Rescue 77 jako Wick Lobo, poté se věnoval hlavně filmům. Objevoval se především v komediích, konkrétně jsme ho mohli vidět ve snímcích Letní vzplanutí, Líbánky a Malá vada na kráse. Během toho se však od roku 1999 věnoval i seriálu Angel, kde až do roku 2004 hrál drsňáka Lindseyho McDonalda.

Po seriálech Into the West a Close to Home, ve kterých měl výrazné role, se od roku 2008 začal věnovat seriálu Leverage, kde až do roku 2012 působil jako Eliot Spencer. Další velkou roli si zahrál v letech 2014–2018, kdy se pravidelně objevoval v seriálu The Librarians jako Jacob Stone.

Co se týče hraní, tak je znám především díky rolím drsňáků. Kromě hraní se pravidelně věnuje psaní písniček, napsal tak například jednu písničku pro seriál Angel nebo dvě písničky pro seriálu Leverage, tedy pro seriály, ve kterých hrál.

I když se z něj stal herec, tak se nikdy nevěnoval studiu herectví, prosadil se prostě jen díky svému talentu. Vždycky o sobě tvrdí, že má indiánské předky, i když to nemůže nijak prokázat. Údajně se tato informace dědí v jeho rodině už několik generací, aby se na to nezapomnělo.

Foto CC BY 4.0 Luigi Novi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Librarians Jacob Stone 2014 2018 4

Filtr seriálů