Christina Hendricks

Christina Hendricks

Celé jméno: Christina Rene Hendricks
Místo narození: Knoxville, Tennessee, USA
Známé projekty: Mad Men, Tin Star

Datum narození: 3.5.1975 (49 let)

Christina Rene Hendricks se narodila 3. května 1975 v Knoxville v Tennessee. Její matka je psycholožka a otec pracoval pro lesní službu. Její otec emigroval do Spojených států z Velké Británie. Právě díky němu má dvojí občanství, a to americké a britské. Kvůli otcově práci se její rodina často stěhovala po celých Státech.

Christina je přírodní blondýna a vlasy si začala barvit v deseti letech poté, co přečetla knihu Anne of Green Gables. Hraje na akordeon a svůj talent využila i v epizodě seriálu Mad Men.

S hereckou kariérou začala v dětství účinkováním v dětských muzikálových produkcích. Mezi svými osmnácti a sedmadvaceti lety působila jako modelka. Mnohokrát hostovala v televizních seriálech, její první hlavní role přišla v seriálu Beggars and Choosers. Od té doby hrála v seriálech Zlatá doba a v dramatickém seriálu Kevin Hill.

Ztvárnila vedlejší role v seriálech ER a Firefly a hostovala např. v epizodách seriálů Angel, Without a Trace a Las Vegas: Kasino. Ve filmu South of Pico hrála po boku Kipa Pardua, ukázala se v nezávislém filmu La Cucina. Objevila se ve čtyřech epizodách pořadu televize NBC Life ve vedlejší roli Olivie.

Embed from Getty Images

Také hrála ve videoklipech „The Ghost Inside“ od skupiny Broken Bells a „One Hit Wonder“ od Everclear. Objevila se v akčním thrilleru Drive po boku Ryana Goslinga a Carey Mulligan. V roce 2014 ztvárnila hlavní roli v režisérském debutu Ryana Goslinga Lost River. Roku 2015 si zahrála po boku Charlize Theron a Chloë Grace Moretz v adaptaci románu od Gillian Flynn Temné kouty. Tentýž rok se objevila v thrilleru Neon Demon.

Dne 11. října 2009 si vzala herce Geoffreyho Arenda. V rozhovorech uvedla, že ona ani její manžel si nepřejí mít děti.

Podle ankety čtenářů časopisu Esquire byla označena „nejpřitažlivější ženou na světě“. V roce 2010 byla stejným časopisem zvolena nejpohlednější Američankou.

V seriálu stanice AMC Mad Men hrála roli Joan Holloway. Její postava se zde stará o kanceláře reklamní společnosti Sterling Cooper Draper Pryce (SCDP), poskytuje poradenství skupině sekretářek, které se musí potýkat s různými náladami a bezohledností profesionálních reklamních manažerů. Za tuto roli získala šest nominací na cenu Emmy.

Z nejnovějších rolí jmenujme Trudy v seriálu Hap and Leonard, Celine v Another Period a nejnověji ji můžeme vidět po boku Tima Rotha v Tin Star.

Foto: CC BY-SA 2.0

Autor profilu: @Daniela97


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Good Girls Elizabeth "Beth" Boland 2018 4
Mad Men Joan Holloway 2007 2015 7

Filtr seriálů