Christina Pickles

Christina Pickles

Celé jméno: Christina Pickles
Místo narození: Halifax, West Yorkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: St. Elsewhere, Friends, Break a Hip

Datum narození: 17.2.1935 (89 let)

Christina Pickles je anglická herečka, která se narodila roku 1935. Narodila se Arthurovi a Gladys Picklesovým. Je sestrou soudce Jamese Picklese, který má dceru Carolyn, jež je také herečka. V Londýně navštěvovala proslulou Royal Academy of Dramatic Art. Po vystudování se přestěhovala do New Yorku, kde započala svou kariéru herečky.

V šedesátých letech se věnovala pouze divadelní dráze, ale od sedmdesátých let se aktivně podílela na televizních a filmových projektech. Na svém kontě má skutečně velkou škálu rolí, která se však skládá z nepříliš známých či vedlejších postav.

První větší role získávala v seriálech, například se podílela na Another World či St. Elsewhere (zde působila v letech 1982–1988 jako zdravotní sestra Helen Rosenthal). Nejznámější je díky své roli v seriálu Friends, kde ztvárnila Judy Geller. Kromě spousty dalších malinkých rolí jsme ji ještě mohli vidět například v seriálech The People Next Door, Get Real, JAG či Break a Hip.

V letech 1962–1985 byl jejím manželem producent a režisér Victor Lobl, se kterým má dvě děti. Údajně prý jednu dobu chodila s hercem Herbem Edelmanem. Nyní je jejím manželem australský novinář Ian Masters, kterého si vzala roku 2005.

Foto CC BY 2.0 Alan Light, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Judy Geller 1994 2003 10

Filtr seriálů