Ciarán Hinds

Ciarán Hinds

Celé jméno: Ciarán Hinds
Místo narození: Belfast, Severní Irsko, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Game of Thrones, The Terror

Datum narození: 9.2.1953 (71 let)

Tento charismatický herec, Ciarán Hinds, se narodil roku 1953 v Belfastu v Severním Irsku. Je jedním z pěti dětí (má čtyři sestry) katolických rodičů doktora a učitelky. Jako malý tancoval irské tance. Chodil na školy Holy Family Primary School a St. Malachy’s College. Poté studoval právo na Queen's University v Belfastu, ale brzy šel na studium herectví na Royal Academy of Dramatic Art.

Svou hereckou kariéru odstartoval roku 1980. Jeho první větší rolí byla postava sira Danverse Carewa ve filmu Mary Reilly z roku 1996. Poté se roku 1997 objevil jako Edward Rochester v televizním filmu Jane Eyre. Krom toho si téhož roku zahrál Briana de Bois-Guilbert v seriálu Ivanhoe.

Roku 2003 získal role Jonathana Reisse, ve filmu Lara Croft – Tomb Rider: Kolébka života, a Johna Traynora ve filmu Veronica Guerin. Dále se objevil ve filmech Mnichov, Příběh zrození, Na hřbetě keltského tygra, Hallam Foe, Ve službách války, Velký den slečny Pettigrewové, Podezřelý, Život za časů války, Mimo podezření: Rudá Dahlia, Dluh, Obřad, Jeden musí z kola ven a Žena v černém.

V posledním díle filmové série Harry Potter, který měl premiéru roku 2011, se objevil jako Aberforth Brumbál, kde byl k nepoznání. Dále se sluší zmínit filmy John Carter: Mezi dvěma světy, Uzavřený kruh, Moře a Last Days in the Desert, Rudá volavka a První člověk, kde se také viditelně objevil. Namluvil také hlavního padoucha Steppenwolfa ve filmu Liga spravedlnosti.

Co se týče seriálů, tak se divákům zapsal do paměti rolí Caesara z roku 2005, kterého si zahrál v seriálu Rome. V letech 2013–2015 se objevil jako Mance Nájezdník v seriálu Game of Thrones. Kromě toho se objevil i v seriálech Above Suspicion, Political Animals, Shetland a My Mother and Other Strangers. Roku 2018 se mu podařilo získat roli v seriálu The Terror, kde ztvárnil Johna Franklina.

Ciarán Hinds žije se svou přítelkyní Hélène Patarot v Paříži. Mají spolu dceru Aoife, která se jim narodila roku 1991. Ciarán je velkým přítelem herce Liama Neesona.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Steppenwolf 2016 2021 3
Game of Thrones Mance Nájezdník 2013 2015 3
Rome Gaius Julius Caesar 2005 2007 2

Filtr seriálů