Claudine Auger

Claudine Auger

Celé jméno: Claudine Auger
Místo narození: Paris, France
Známé projekty: Thunderball, The Devil in Love, Fantastica

Datum narození: 26.4.1941Datum úmrtí: 18.12.2019 (78 let)

Augerová se narodila v Paříži ve Francii. Navštěvovala školu sv. Johanky z Arku a později Pařížskou konzervatoř, kde hrála dramatické role. Ve filmu debutovala ještě na škole.

Jean Cocteau obsadil Augerovou do neokázalé role vysoké baletky ve filmu Estament of Orpheus (1960). V osmnácti letech se provdala za třiačtyřicetiletého scenáristu a režiséra Pierra Gasparda-Huita, který ji obsadil do několika filmů, mimo jiné do snímků Le Masque de fer (1962) a Kali Yug. V roce 1966 si zahrála v dramatu z druhé světové války Triple Cross s Yulem Brynnerem a Christopherem Plummerem.

Když byla na dovolené v Nassau, uviděl ji scenárista a producent Kevin McClory a doporučil jí, aby se zúčastnila konkurzu do jeho filmu Thunderball (1965). Roli Domino měla původně hrát Italka Dominetta Petacchi. Augerová na producenty zapůsobila natolik, že roli přepsali na Francouzku, aby lépe vyhovovala. Přestože chodila na lekce angličtiny, aby se zdokonalila, její hlas nakonec dabovala Nikki van der Zyl.

Thunderball odstartoval Augerové úspěšnou evropskou filmovou kariéru, ale jinak se jí ve Spojených státech příliš nedařilo. 20. dubna 1966 si však zahrála ve filmu Dannyho Thomase s názvem The Road to Lebanon s Bingem Crosbym, který vysílala televize NBC.

V roce 1959 se provdala za scenáristu a režiséra Pierra Gasparda-Huita. Později se rozvedli. V 80. letech se provdala za britského podnikatele Petera Brenta, s nímž měla jedno dítě, Jessicu Claudine Brentovou (nar. 1991). Peter Brent zemřel v srpnu 2008. Augerová zemřela v Paříži 18. prosince 2019 po dlouhé nemoci.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Domino Derval 1965 1965 1

Filtr seriálů