Cory Monteith

Cory Monteith

Celé jméno: Cory Allan Monteith
Místo narození: Calgary, Alberta, Kanada
Známé projekty: Glee

Datum narození: 11.5.1982Datum úmrtí: 13.7.2013 (31 let)

Monteith se narodil v kanadském Calgary jako druhý syn Ann McGregorové a Joea Monteitha. Po sedmi letech od jeho narození se rodiče rozvedli a oba bratři byli vychováváni matkou. S otcem se moc často nevídali kvůli jeho službě v armádě. Když bylo Monteithovi třináct let, začal užívat marihuanu a požívat alkohol a již o tři roky později přestal chodit do školy, nedokončil tak své středoškolské vzdělání. V té době se jeho závislost na alkoholu a drogách stupňovala a Monteith začal páchat drobné tresné činy, povětšinou krádeže.

V jeho devatenácti letech ho rodina přesvědčila, aby nastoupil na léčení své závislosti a Monteith léčbu úspěšně podstoupil. V roce 2011 získal středoškolské vzdělání z alternativní školy, kterou předtím absolvoval. V té době také vystřídal řadu drobných povolání, než se uchýlil k showbusinessu.

V roce 2009 Monteith získal roli Finna Hudsona v seriálu Glee, která mu rázem vynesla celosvětovou přízeň fanoušků. Monteith ztvárnil jednu z hlavních postav seriálu a dle plánu tvůrců seriálu měl zůstat až do poslední scény poslední série. Postupem času však Monteith opět začal užívat návykové látky, a proto se koncem března 2013 dobrovolně přihlásil k další léčbě. Tu podstoupil během následujícího měsíce a 26. dubna oznámil, že má léčbu za sebou a je opět čistý.

O tři měsíce později, 13. července 2013, byl Cory Monteith nalezen mrtev v hotelovém pokoji v Los Angeles, kde se právě natáčela další série Glee. Osudovou se mu stala kombinace alkoholu a tvrdých drog. Jeho náhlá smrt, navíc tak krátce po ukončení léčby, silně šokovala nejen fanoušky, ale i jeho kolegy, tvůrce seriálu a rodinu, včetně jeho herecké kolegyně Ley Michele, se kterou v době jeho smrti tvořili pár.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Glee Finn Hudson 2009 2013 4

Filtr seriálů