Craig Walsh-Wrightson

Craig Walsh-Wrightson

Celé jméno: Craig Walsh-Wrightson
Místo narození: Nový Zéland
Známé projekty: Spartacus

Rok narození: 1947 (77 let)

Novozélandský herec Craig Walsh-Wrightson se narodil roku 1947. Během studia moderní historie se připojil k veřejnopravnímu vysílání jako dokumentární tvůrce. Poté byl uloven reklamní agenturou jako scenárista. Ve svých 24 letech spoluzaložil firmu January Productions a v pozici výkonného ředitele dostal firmu na post nejlepší reklamní agentury v zemi.

Ještě, než se ukázal na televizních obrazovkách, vystupoval jako umělecký vypravěč. Vytvořil desítky rádiových a televizních soundtracků jako hudební skladatel, textař a producent. Také napsal a produkoval (občas i režíroval) přes sto velkých komerčních reklam. Už čtyřikrát vyhrál ASIX Award (cena za práci v reklamním průmyslu) jako scenárista, umělecký ředitel, producent a filmový režisér.

Od roku 2006, kdy se přestěhoval do Aucklandu, mu bylo nabídnuto mnoho seriálových rolí. Jeho první větší rolí byla postava Toma, kterého ztvárnil v seriálu Burying Brian. V letech 2010–2011 jsme ho mohli vidět v seriálu Spartacus, kde si zahrál Solonia. Poté se objevoval v televizi jen velmi zřídka.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Spartacus Marcus Decius Solonius 2010 2011 2

Filtr seriálů