Cristin Milioti

Cristin Milioti

Celé jméno: Cristin Milioti
Místo narození: Cherry Hill, New Jersey, USA
Známé projekty: How I Met Your Mother, A to ZFargo

Datum narození: 16.8.1985 (38 let)

Cristin Milioti je americká herečka, která se narodila roku 1985. Během studia na střední škole si zamilovala herectví, kterému se později začala aktivně věnovat. Po vystudování Cherry Hill High School East sice zamířila na New York University, nicméně tu opustila hned během prvního roku.

V době, kdy opustila školu, se začala aktivně věnovat herectví. Objevovala se v různých reklamách a poměrně velký úspěch slavila v divadlech. Do televize se dostala až roku 2006. Jednou z jejích prvních rolí je postava Catherine Sacrimoni, kterou si zahrála v seriálu The Sopranos. Zde se objevila nejenom díky svému talentu, ale také díky svému italskému původu.

Herečka následně začala střídat jednu roli za druhou, přičemž vystupovala v seriálech i filmech. V letech 2013–2014 se dokázala proslavit díky roli v seriálu How I Met Your Mother, ve kterém si zahrála všemi očekávanou Matku.

Díky této roli na sebe dokázala upozornit patřičně více, a proto se na ni začala hrnout spousta rolí. Hlavní roli ztvárnila například v seriálu A to Z, kde se v letech 2014–2015 objevila jako Zelda Vasco. Následně sehrála velkou roli ve druhé řadě Farga, kde se objevila jako nemocná matka Betsy Solverson.

Vidět jsme ji mohli i v sitcomu The Mindy Project či byla slyšet v seriálu The Venture Bros. Roku 2018 ztvárnila postavu Frankie, která se objevila v seriálu No Activity. Kromě toho má na svém kontě velké role ve filmech jako Vlk z Wall Street, The Occupants, It Had to Be You, Smrt do roku 2020 či Palm Springs.

Kromě italských předků má i předky belgické, české, irské, skotské a anglické. Díky roli v seriálu How i Met Your Mother se naučila hrát na baskytaru.

Foto CC BY 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
How I Met Your Mother Tracy McConnell 2013 2014 2

Filtr seriálů