Daniel Cudmore

Daniel Cudmore

Celé jméno: Daniel Cudmore
Místo narození: Squamish, British Columbia, Kanada
Známé projekty: Warcraft: První střet, X-men 2, Twilight sága: Rozbřesk II

Datum narození: 20.1.1981 (43 let)

Daniel Cudmore je americký herec, který měří přes dva metry. Má další tři bratry, kteří jsou taktéž stejně vysocí. Jeho rodina je velice sportovně založená a nijak tomu není ani u Daniela. Ve volném čase tráví hodně času v posilovně, dále rád jezdí na motorce a v podstatě lze říci, že si zahraje jakýkoliv sport. Je na ně všestraně nadaný.

Daniel Cudmore začínal v modelingu a posléze dostal příležitost v pár reklamách. Po pár menších rolích přišla ovšem nabídka od režiséra Bryana Singera, který hledal svalnatého a vysokého jedince, který by ztvárnil Colossuse ve filmu X-Men 2. Cudmore casting vyhrál a jednalo se o jeho první velkou roli. Tuto roli si zopakoval ve filmu Poslední vzdor.

Cudmore je neodmyslitelně spjat s X-Menovským světem. Když se po několika letech Singer opět vrátil k mutantům, Cudmore opět dostal šanci v Budoucí minulosti. Postava Colossuse se dále objevila ve filmu Deadpool, Cudmore o roli velice stál, jelikož ale tvůrci chtěli pojat postavu více zábavně a nebyli si jisti, že by to Daniel zvládl, role byla přeobsazena.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
X-Men Colossus 2003 2018 5

Filtr seriálů