Danielle Deadwyler

Danielle Deadwyler

Celé jméno: Danielle Deadwyler
Místo narození: Atlanta, Georgia, USA
Známé projekty: The Harder They Fall, The Devil To Pay, Till

Datum narození: 3.5.1982 (42 let)

Deadwylerová se narodila v Atlantě ve státě Georgia a vyrůstala v jihozápadní Atlantě. Je dcerou právní sekretářky a železničního dozorce a má tři sourozence. Vystudovala Grady High School (nyní Midtown High School) a poté Spelman College, získala magisterský titul z amerických studií na Kolumbijské univerzitě. V roce 2017 získala druhý magisterský titul, a to z tvůrčího psaní na Ashland University v Ohiu.

Deadwylerová zahájila svou kariéru účinkováním v divadelních představeních, mezi něž patří například Charlotte's Web, The Real Tweenagers of Atlanta a nejznámější je role Lady in Yellow ve hře For Colored Girls Who Have Considered Suicide / When the Rainbow Is Enuf. Pozitivní recenze získala za hlavní roli ve hře The C.A. Lyons.

Ve filmu debutovala hlavní rolí matky alkoholičky bez domova v dramatu A Cross to Bear režisérky Tandrie Potts z roku 2012. Později hrála roli LaQuity Maxwell v telenovele The Haves and the Have Nots a v nezávislých filmech Jane a Emma a The Devil to Pay. Zahrála si v dramatickém seriálu Paradise Lost a v minisérii Station Eleven.

Sklidila uznání za roli Cuffee ve westernu The Harder They Fall a také za životopisné drama Till, v němž si zahrála Mamie Till-Mobley. Za film Till získala nominaci na cenu Gotham Independent Film Award za mimořádný výkon v hlavní roli.

Foto: www.danielledeadwyler.com


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
From Scratch Zora 2022 2022 1

Filtr seriálů