Daran Norris

Daran Norris

Celé jméno: Daran Morrison Nordlund
Místo narození: Ferndale, Washington, USA
Známé projekty: The Fairly OddParents, Veronica Mars, iZombie

Datum narození: 1.11.1964 (59 let)

Daran Norris je americký herec a dabér, který se narodil roku 1964 ve Ferndale. Vzdělával se na Ferndale High School. Na svém kontě má spoustu rolí, přičemž většinu z nich tvoří animované postavy ze seriálů a filmů, které rád namlouvá. Kariéru odstartoval na konci osmdesátých let, kdy namluvil několik reklam společnosti Pop-Tarts.

Kdybychom měli vyjmenovat všechny jeho role, tak bychom tu byli donekonečna, a proto zmíníme jen jeho větší. Než se ale pustíme do animovaných rolí, tak zmíníme jeho větší hrané. Jeho největší hranou rolí je postava Gordyho, kterého si v letech 2004–2007 zahrál v seriálu Ned's Declassified School Survival Guide.

Dále jsme ho mohli vidět v seriálu Veronica Mars, kde si v letech 2004–2007 zahrála Cliffa McCormacka. Tuto roli si následně zopakoval i v pokračování, které se vysílalo roku 2019. Dále měl velkou roli v seriálu Big Time Rush, kde se objevil jako Buddha Bob. Jeho zatím poslední velkou hranou rolí je postava Johnnyho Frosta, kterého si zahrál v letech 2015–2019 v iZombie.

Jak jsme již ale napsali, znám je především díky svému hlasu, protože kariéru si vybudoval právě díky animovaným postavičkám. V letech 2000–2007 jsme ho mohli slyšet například v seriálech Carried by the Wind: Tsukikage Ran, Toransufômâ: Kârobotto, DinoZaurs, Digimon, Oswald, The Powerpuff Girls, Naruto, Codename: Kids Next Door a The Spectacular Spider-Man. Z této doby byla jeho největší rolí postava Dicka Daringa, kterého namluvil v The Replacements.

Dále se podílel na seriálech WordGirl, Transformers Prime, T.U.F.F. Puppy, Turbo FAST, The Adventures of Rocky and Bullwinkle, American Dad! a The Loud House. Jeho jednoznačně největšími rolemi jsou však animované postavy ze seriálu The Fairly OddParents, kterému se věnoval v letech 2001–2017.

V letech 1988–2012 byl ženatý s Mary Elizabeth McGlynn, taktéž dabérkou animovaných postav, se kterou má dvě děti.

Foto CC BY-SA 3.0 Alejandra­Delgado, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
American Dad! Jack Smith 2005 2022 13

Filtr seriálů