Darren Criss

Darren Criss

Celé jméno: Darren Everett Criss
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Známé projekty: Glee, A Very Potter Musical

Datum narození: 5.2.1987 (31 let)

V Crissově rodině se mísí čínské, španělské, filipínské a irské geny, které stojí za jeho charakteristickým vzhledem. V pěti letech začal Darren chodit na lekce houslí a s hudebním tréninkem od té doby nepřestal, naopak k houslím přidal ještě kytaru, piáno, cello, mandolínu, harmoniku a bicí.

Od studia na univerzitě je členem produkční skupiny Team Starkid, která stojí za virální parodií A Very Potter Musical, kde si Criss zahrál právě titulní roli Harryho Pottera. Dalším známým projektem tohoto herce je seriál Glee, kde si zahrál jednu z hlavní postav.


Vedle herectví se věnuje i zpěvu, v roce 2010 vydal své první EP album. Hudbu a herectví spojil v jeho účinkování na Broadwayi v představeních How To Succeed in Business Without Really Trying a Hedwig and the Angry Inch.

Foto CC BY-SA 2.0 Matt Smith, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.